Zamknij

Trzy wesela i pogrzeb

12:27, 24.10.2019 | Oprac. z
Skomentuj
REKLAMA

„SPEED” to działania policjantów ruchu drogowego, których zadaniem jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Przekonali się o tym między innymi kierowca spieszący się na pogrzeb,  trzech spieszących się na wesele i siedemnastu innych.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drogach, w jednostce w Wałczu, zresztą podobnie jak w całym kraju, działa zespół „SPEED”. Brawura, przecenianie własnych możliwości  w połączeniu z nadmierną prędkością niejednokrotnie prowadzą do tych najtragiczniejszych                   w skutkach zdarzeniach drogowych. Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład tej grupy jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość.

- Przekonało się o tym 20 kierujących, którzy na drodze wojewódzkiej nr 163 popełniali wykroczenia drogowe, głównie poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości, co dotyczyło 17 kierowców, dwóch wyprzedzało na podwójnej ciągłej, z kolei jeden prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień - informuje rzecznik prasowy KPP w Wałczu asp. Beata Budzyń. - W jednym z tych przypadków policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Mężczyzna tłumaczył, że śpieszył się na pogrzeb. M.in. dlatego omijał z lewej strony wysepkę rozdzielającą kierunki ruchu, co zarejestrował wideorejestrator. Warto wiedzieć, że wysepka na środku jezdni, wybudowana jest między innymi w celu ułatwienia pieszym bezpiecznego przekraczania ulicy, czy wysepka rozdzielająca pasy ruchu, którą omijał kierowca wybudowana jest w celu spowalniania ruchu pojazdów wjeżdżających do miejscowości. 

(Oprac. z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

A CyganA Cygan

0 0

A Cygan ze wsi jak się tłumaczył jak przekraczał dozwoloną prędkość i nie zatrzymał do kontroli? Pewnie ze Zbysiem % pędził. Wykonał telefon i po sprawie. 01:35, 26.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz