Zamknij

Kolejny fałszywy alarm

15:49, 28.09.2020 | z
Skomentuj
REKLAMA

Wiele instytucji i placówek oświatowych w całej Polsce otrzymało dziś mailową informację o podłożeniu gazu bojowego. Wśród nich znalazło się także przedszkole w Człopie.

Informację o podłożeniu ładunku z gazem bojowym w „Leśnej krainie” wałeccy strażacy otrzymali przed godziną 14.00. Na miejscu najszybciej pojawili się ochotnicy z Człopy, którzy zarządzili ewakuację, szybko nadjechali też strażacy z KP PSP (kilka jednostek) m.in. z podnośnikiem i policjanci, którzy przeszukali pomieszczenia i niczego nie znaleźli. Po zarządzeniu ewakuacji pod placówką zaczęli pojawiać się zaniepokojeni rodzice.

- To nie pierwsze takie zdarzenie. Kilka dni temu takie zgłoszenie otrzymało inne przedszkole, wcześniej szkoła - potwierdza rzecznik prasowy KPP w Wałczu asp. Beata Budzyń.

Tego, kto naraził dzieci, pracowników i ich rodziców na ogromny stres, będzie już szukać policja. Za podobnymi alarmami, które miały miejsce w kraju, stała szajka hakerów, która w ten sposób chciała odwrócić służby od kradzieży pieniędzy przez Internet. Została jednak namierzona  przez policję i CBŚ, członkom grupy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

On.naOn.na

3 0

Wariatów nie brakuje , jak znajdą dowcipnisia do ukarać tak , żeby całe życie bał się wziąć do ręki telefonu , i tak wychodzi solidarność i empatia Polaków do siebie nawzajem , jesteśmy coraz gorsi , dobro sobie poszło na spacer . 12:37, 29.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz