Zamknij

Amfetamina w lodówce

09:29, 27.04.2021 | M.K
Skomentuj Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali kolejną osobę, która ma na swoim koncie przestępstwo narkotykowe. Funkcjonariusze wykonując czynności zlecone przez prokuratora, w mieszkaniu 32-letniego mieszkańca gminy Wałcz znaleźli kilogram amfetaminy i niewielkie ilości marihuany.

- Mężczyzna nie spodziewał się takich "gości" i nie krył zaskoczenia – relacjonuje asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. - Podczas przeszukania mieszkania  znaleziono znaczne ilości narkotyków. Część z nich schowana była w lodówce, a część na poddaszu lokalu.

 W sumie policjanci zabezpieczyli kilogram amfetaminy i niewielkie ilości marihuany. 32-latek został zatrzymany i podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu o przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi  ok. 50 tys. zł.

Kilka dni wcześniej sąd wobec 35-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego zastosował 3-miesięczny areszt. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli blisko 72 g amfetaminy. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia.

Fot. KPP Wałcz

Zarzuty usłyszał także 17-letni sprawca, który dał marihuanę małoletniemu. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii reguluje odpowiedzialność karną zarówno za posiadanie, handel, jak i przemyt narkotyków. Posiadanie ich w Polsce jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Ponadto ustawa przewiduje kary, za m.in.: posiadanie narkotyków i substancji odurzających, wytwarzanie ich, wprowadzanie do obrotu i udzielanie ich osobom trzecim.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ElaEla

9 1

Dobrze się stało... Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego Sąd wypuścił z aresztu Nowaka (drogowca), któremu zarzucono korupcję i kradzież milionów .... 10:43, 27.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Bo toBo to

6 0

wolne sady? 11:10, 27.04.2021


vcxvcx

2 0

Szuflady w sadzie posprawdzac 20:16, 27.04.2021


BezprawieBezprawie

1 1

Bo polskie sądy są przazaje.... A nasz lokalny to petarda jak menopauza u 50latki. Tak w ogóle, to gratuluję celującego z matmy, bo jeśli 72g = 1000g bynajmniej tak pisze extra wał, to proponuję nagrodę Nobla i nawet nie zawachała bym się do niej startować 20:14, 28.04.2021


0%