Zamknij

Zostawiła w barze prawie 50 tys. zł

15:40, 22.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 60-letnia kobieta zostawiła na stole w barze 47 800 złotych. Pieniądze zauważyła praktykantka. Przebywający w lokalu w czasie wolnym od służby policjant oraz właściciele baru pomogli w szybkim dotarciu do pokrzywdzonej.

Do zdarzenia doszło 12 listopada. Policjant przypomniał sobie, że kiedy wchodził do baru, mijał się w drzwiach z ponad 60-letnią kobietą w charakterystycznej czapce. Mundurowy wybiegł na zewnątrz, ale kobiety już nie było. Wspólnie z obsługą przeliczyli pieniądze, było to 47800 zł.

Okazało się, że właściciele znają kobietę z widzenia, lepiej kojarzą rodzinę. O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny jednostki. Dzięki pomocy gospodarzy baru szybko udało się ustalić kontakt z pokrzywdzoną i przekazać zgubę jeszcze tego samego dnia.

- Chwila zapomnienia i moment roztargnienia mogą okazać się bardzo kosztowne. Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia – podkreśla rzecznik prasowy KPP w Wałczu asp. Beata Budzyń. - Zawsze i wszędzie dbajmy o swoje mienie, portfele, bagaże itp. Każda nasza chwila roztargnienia może być doskonałą okazją dla złodziei. Postawa, jaką zaprezentował wałecki policjant oraz właściciele lokalu powinna być standardową reakcją każdego człowieka na takie zdarzenie.

Przypominamy, że kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

(art. 284 Kodeksu karnego).

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

LanaLana

7 3

Biedni emeryci. Ech ...w tej Polsce tak źle 15:59, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaAaa

11 0

Brawo, Panie Policjancie. Kobieta i jej rodzina mieli dużo szczęścia, że to Pan właśnie był w tym dniu klientem tego baru. Z doświadczenia wiem, że taka postawa zawsze się opłaca. 17:27, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%