Zamknij

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu aut?

14.54, 22.04.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.54, 22.04.2022

„Kupujemy samochody za gotówkę”. „Kupujemy samochody od ręki”. „Kupujemy auta powypadkowe”. Zdarzyło się Wam znaleźć za wycieraczką samochodu ulotkę z podobnymi hasłami? Pewnie tak. Oczywiście broszurkę niewiadomego pochodzenia należy zmiąć i wyrzucić do kosza, jednak trzeba mieć świadomość, że na rynku istnieją tego typu podmioty.

Skupy aut używanych - jak działają?

Skupy aut, jak sama nazwa wskazuje, skupują samochody używane, a następnie odsprzedają je z odpowiednią korzyścią. Dla laika może wydać się to dziwne, ale firmy nabywają pojazdy w każdym stanie technicznym, niezależnie od marki i modelu.

Twój samochód uległ wypadkowi? Nie ma problemu. Pracownik skupu odbierze pojazd (a właściwie to, co z niego zostało) ze wskazanego przez Ciebie miejsca. Nie wiesz, co zrobić ze starym, skorodowanym lub całkowicie uszkodzonym samochodem? Jest na to rada. Sprzedaj go do skupu i pozbądź się problemu na dobre.

Do skupu samochodowego może zgłosić się każdy - zarówno osoba prywatna, jak i firma windykacyjna. Skupy działają przez 7 dni w tygodniu/24 godziny na dobę, dlatego nie powinno być trudności z uzyskaniem pomocy.

Jak przebiega sprzedaż auta?

To bardzo proste. Sprzedający zgłasza się do firmy i wyraża chęć spieniężenia auta. Kontakt może być telefoniczny lub internetowy (formularz kontaktowy znajdziesz na stronie). Następny krok to wycena pojazdu. Tu warto nadmienić, że wycenę otrzymasz jeszcze tego samego dnia. Po wstępnych oględzinach i zaakceptowaniu kwoty, można przystąpić do podpisania umowy oraz odebrania gotówki. Bezpłatna wycena oraz odbiór pojazdu na koszt skupu to kolejne aspekty przemawiające na korzyść takiej formy sprzedaży. A Ty co o tym sądzisz?

Uwaga! Po podpisaniu umowy i sprzedaży auta, należy bezzwłocznie powiadomić o tym fakcie wydział komunikacji właściwy dla rejestracji pojazdu oraz firmę ubezpieczeniową.

Skupy samochodowe - gdzie ich szukać?

Skupy aut o zasięgu ogólnopolskim zazwyczaj posiadają swoje strony internetowe. W dzisiejszych czasach to standard, dlatego warto poszperać trochę w Internecie. Najprościej będzie, jeśli wpiszesz następujące hasła: skup aut w Toruniu (https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/), skup aut w Krakowie, skup aut w Inowrocławiu (https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/) lub skup aut w Szczecinie i na spokojnie przejrzysz oferty. Dobra rada jest również taka, aby poczytać opinie zadowolonych klientów.

Reasumując, skupy aut używanych to świetna alternatywa dla komisów samochodowych. Nie dość, że można pozbyć się pojazdu będącego w kiepskiej kondycji technicznej, to jeszcze nie trzeba martwić się o formalności.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%