Zamknij

Negocjacje z pracodawcą – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

11:14, 23.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera

Negocjacje to sposób komunikowania się pomiędzy dwiema stronami. Ich celem jest dojście do porozumienia, rozwiązania konfliktu. To proces, który ma zapewnić stronom taką metodę rozwiązania problemu, która ich usatysfakcjonuje.

Co możesz negocjować z pracodawcą?

Przeważnie negocjacje kojarzą nam się wyłącznie z rozmową o podwyżkę. Należy pamiętać o tym, że umiejętna dyskusja może nieść za sobą szereg różnych korzyści dla pracownika, nie tylko premię. Jak przygotować się do takiej rozmowy? Z pewnością ważne jest to, aby nie pokazywać swojego lęku, niepewności. Musisz mieć świadomość tego, że jesteś wartościowym i cenionym pracownikiem, posiadasz niezbędne cechy, umiejętności i kwalifikacje konieczne do wykonywania tego zawodu. Nie bój się swoich mocnych stron, bądź pewny siebie, znaj swoją wartość i walcz o to, co ci się należy.

Czas pracy

Jesteśmy przyzwyczajeni do 8 godzinnego czasu pracy, ale gdyby to zmienić? Istnieje tzw. zadaniowy czas pracy, który polega na określeniu konkretnego dziennego działania i wykonanie go. Zaletą takiej formy jest fakt, że będziesz w stanie wyjść wcześniej z biura. Niestety, dostrzec można również wady. Przy tym sposobie pracy warto pamiętać, że realizowane przez nas zadania, projekty różnią się między sobą poziomem złożoności – niektóre wymagają od nas więcej czasu, nakładu pracy i zaangażowania, co często wiąże się z zostaniem w pracy po godzinach lub pracą w weekendy. Zanim zdecydujesz się na taką formę pracy, przemyśl to dokładnie, a jeżeli decyzję już podjąłeś – porozmawiaj o tym z szefem.

Podwyżka

Jeżeli nie satysfakcjonuje cię twoje 2200 zł netto, nie bój się porozmawiać o tym ze swoim pracodawcą. Nie po to ciężko pracujesz, aby mało zarabiać. Podwyżki, premie, bonusy – to idealne formy motywacji dla pracowników. Dobrze jest wspólnie z pracodawcą określić możliwe do osiągnięcia systemy bonusowe. Pamiętaj, aby wszystkie zasady i formalności zostały precyzyjnie i jasno uzgodnione. Premie idealnie sprawdzą się szczególnie w takich zawodach, w których pozyskuje się klientów. W takim przypadku firma otrzymuje nowego klienta, a pracownik – podwyżkę. Korzyści są, jak widać, obopólne.

Rozwijaj się

Nie od dziś wiadomo, że samorozwój jest niezbędny w życiu każdego człowieka, dlatego jeżeli chciałbyś się rozwijać, poszerzać swoją wiedzę i umiejętności – zapytaj pracodawcę o dofinansowanie dalszego kształcenia. Dzięki temu nie tylko zobaczy, że zależy ci na podnoszeniu swoich kwalifikacji, ale też wyższe kompetencje sprawią, że status firmy stanie się wyższy, prestiżowy. W większości przypadków pracodawcy chcą kształcić pracowników, głównie poprzez kursy, szkolenia czy konferencje. Zdarzają się, niestety, tacy, którym na tym nie zależy, ponieważ mają świadomość tego, że musieliby wypłacać wyższe wynagrodzenia osobom z dodatkowymi kwalifikacjami.

Pakiety medyczne dla ciebie i twojej rodziny

Takie wsparcie ze strony firmy jest bardzo pomocne. Dzięki pakietowi możesz zapewnić sobie i swoim najbliższym szybki dostęp do wybranych specjalistów w ośrodkach medycznych. Pakiet powinien obejmować nie tylko opiekę medyczną, ale także ubezpieczenie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%