Zamknij

Bezpartyjni walczą o sejmiki

19:59, 18.09.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Znany z poprzednich wyborów samorządowych Piotr Gembicki (był kandydatem na burmistrza Wałcza) ubiega się tym razem o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Wystartował z ruchu Bezpartyjni.

Na konferencji prasowej na placu Wolności w Wałczu wystąpił 18 września w towarzystwie lidera ruchu, prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i radnego miejskiego z Koszalina Artura Wezgraja.

- Bezpartyjni to ruch ogólnopolski, funkcjonuje we wszystkich 16 województwach. Z sukcesami udało nam się wejść do trzech sejmików w poprzednich wyborach, liczymy, że w tym roku uda nam się to w dużo większej liczbie województw  - mówił P. Krzystek. - Nasza oferta jest wyjątkowa. Funkcjonujemy poza sporem, który dziś toczą w Polsce dwie formacje. Próbują im wmówić, że Polacy dzielą się na zwolenników i przeciwników. Chcemy pokazać, że samorząd jest inny i polega na rozwiązywaniu lokalnych spraw mieszkańców.

- Ciekawa jest struktura naszego ugrupowania. To struktura, której de facto nie ma. Nie ma hierarchiczności i zależności od struktur wojewódzkich, powiatowych czy miejskich. To swego rodzaju konfederacja ludzi, samorządowców, którzy myślą lokalnie. Nie ma więc możliwości, żeby ktoś komuś nakazywał, co ma się dziać w danej gminie - dodał A. Wezgraj.

Przedstawiciele ruchu mówili, że nie odnoszą się do światopoglądu, nie mówią swoim kolegom z ruchu, co mają myśleć i jak głosować na przykład w sprawie in vitro.

Podczas konferencji przedstawiono wałecką „jedynkę” do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Piotra Gembickiego - mieszkającego w Wałczu, pracującego poza Wałczem utytułowanego zawodnika sportów motorowych, pracownika Poczty Polskiej, ojca i dziadka.

z

Na zdjęciu od lewej: P. Krzystek, P. Gembicki, A. Wezgraj.

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

jaja

7 13

ktoś kto chodzi z koszulką zbrodniarza Che nie jest warty głosu. 20:16, 18.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

16 4

W sumie to dobrze, że jakies urozmaicenie na wałeckiej scenie politycznej. Z jedynki to moze troche "poszaleć" choć w Wałczu to wybory do sejmiku są raczej dodatkiem do politycznej uczty :) 21:57, 18.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FilipFilip

15 2

Poparcie Prezydenta Szczecina dla Gembickiego, Beata Szydło z młodym Suboczem w Wałczu - robi się bardzo ciekawie. To będzie mocna kampania. Może za tydzień do Wałcza przyjedzie Tusk z poparciem dla Żebrowskiego lub Mike Tyson zachęcający do głosowania na M. Matelę :) 09:35, 19.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

3 0

Dobre. Szkoda, że nie napisałeś kto przyjedzie do pani burmistrz. 14:40, 19.09.2018


HalloHallo

3 13

Prezydent Szczecina lider PO a pisze ze bezpartyjny.Ja chyba nie umie czytac.Nastepny kandydat z Walcza tez pezpartyjny?Sami POwcy 09:58, 19.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WalczaninWalczanin

1 2

To dla zmylenia wyborców...bezpartyjni a za plecami PO i N 16:47, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%