Zamknij

Koniec kampanii

16:31, 19.10.2018 | p,m
Skomentuj
REKLAMA

Kończy się kampania wyborcza, a poszczególne komitety i kandydaci jeszcze na finiszu szukają poparcia i próbują przekonać do swoich racji niezdecydowanych. 

Na placu Wolności 19 października ostatnie spotkanie z wyborcami zorganizował komitet Platforma Obywatelska Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Kandydata tego komitetu na burmistrza Wałcza Macieja Żebrowskiego wspierali poseł na Sejm RP Paweł Suski oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Dariusz Rosati. Przed Urzędem Miasta zebrała się grupka około 30 zwolenników kandydata.

- Musimy pójść na wybory nie tylko dlatego, że jest to nasz obywatelski obowiązek, lecz także dlatego, że musimy obronić samorządność przed zakusami centralnej władzy - mówił D. Rosati. - Po zawłaszczeniu już niemal wszystkich sfer życia w kraju przez prawicę, samorządy jawią się jako ostatnia ostoja walki o decentralizację państwa.

- Z naszej strony staraliśmy się tę krótką kampanię wyborczą prowadzić spokojnie i merytorycznie - ocenił kończącą się kampanię Maciej Żebrowski. - Większość komitetów podeszła poważnie do wielu tematów, choć kopiowanie pomysłów innych świadczy wyłącznie o kopiujących. Poraża olbrzymia ilość populizmu i myślę, że przy takiej liczbie obietnic niektórzy wyborcy mogą mieć kłopoty z decyzją na kogo głosować. Programy poszczególnych komitetów są do siebie zbliżone, lecz świadczy to o tym, że doskonale wiemy jakie są potrzeby miasta.

 

Kilka godzin później na placu Wolności odbyła się konferencja podsumowująca kampanię kandydata na burmistrza Wałcza z Prawa i Sprawiedliwości Marka Subocza. Uczestniczyli w niej także sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker oraz eurodeputowany Czesław Hoc.

- Kampanię uważam za udaną. Dziękuję mediom za to, że na bieżąco informowały o przebiegu kampanii i przedstawiały programy poszczególnych kandydatów. Dziękuję jednak przede wszystkim mieszkańcom Wałcza, z którymi udało mi się podczas tej kampanii porozmawiać. Dziękuję również wszystkim kandydatom, którzy kandydują do Rady Miasta Wałcz i Rady Powiatu - mówił M. Subocz. - W swojej kampanii skupiłem się na czterech filarach - to rodzina, bezpieczeństwo, inwestycje i rozwój społeczny, którego w ostatnim czasie zabrakło. Pewnie nie do każdego udało nam się dotrzeć, ale jestem przekonany, że program, który proponuję, sprawi, że 21 października oddacie głos na moją osobę oraz kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

- Marek Subocz to człowiek młody, ale niezwykle doświadczony, jest bardzo dobrym ambasadorem tego regionu - zachwalał P. Szefernaker.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie 3 lata pokazał, że chce i potrafi pracować z samorządami i samorządowcami, chce wspierać i wspiera mieszkańców gmin i powiatów nie dzieląc ich i nie różnicując - zapewniała M. Golińska. - Wielu samorządowców przyjęło tę wyciągniętą rękę i dobrze współpracuje z rządem. Wałcz również zasługuje na dobrą zmianę w samorządzie, zasługuje na burmistrza, który będzie otwarty na rząd, który będzie z rządem współpracował.

W trakcie konferencji M. Subocza w miasto uzbrojona w ulotki ruszyła jeszcze burmistrz Bogusława Towalewska prowadzić agitację wyborczą.

p,m

(p,m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

qwertyqwerty

23 4

PZPR -> SLD -> PO ... KO... ale co tam... pamietaj jesteśmy z Tobą, a Ty... jesteś bezpartyjny! 17:36, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bardbard

25 7

i koniec tego cyrku objazdowego suskiego, który ma wybitne zdolności stratega politycznego i dla wsparcia kandydatury mało gramotnego Żebrowskiego posiłkował się farbowanym lisem komuchem, a teraz POwcem Dariszem Rosatim--zarejstrowanym przez SB jako współpracownik TW Buyer. Wsparcie bezcenne dla tego niekumatego kandydata na burmistrza, wypuszczony na zająca. Uważajcie Wałczanie, uważajcie na kogo pddacie swój głos. 17:50, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PoPo

5 0

Bezpartyjny jestem 20:33, 23.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%