Zamknij

Kornelówka pełna pączków i serc (GALERIA)

09:54, 12.02.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie. Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała, że ma wielkie serca, przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki?.

W czwartek (8 bm.) już od wczesnych godzin rannych w szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą - przynosząc pączki i je kupując -  pomóc dzieciom w Afryce.

- Atmosfera była przepyszna ? opowiada współorganizatorka akcji Anna Ogonowska. - Dzieci i dorośli zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują - dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety, kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Zaangażowanie przerosło oczekiwania organizatorek (A. Ogonowskiej  i Beaty Patrzek), które już od kilku dni motywowały dzieci do wsparcia akcji, opowiadały o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce.  Do pomocy przystąpił również Samorząd Szkolny oraz Koło Dziennikarskie (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską, Joanną Rup Bartosik), który pomagał w przygotowaniu i sprzedaży słodkości.

 -  Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć - dodaje A. Ogonowska. -  Dobre i wielkie serca to nasza dewiza.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc zarówno dzieciom, rodzicom,  a także piekarni Dariusza Nowosielskiego ?Kawiarenka u Gienka?, bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości.

- Akcja ,,Pączek dla Afryki? to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi.   Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących - mówią organizatorki.

W niedzielę była prowadzona zbiórka jeszcze pod kościołem św. Mikołaja. W sumie zebrano 3766 zł.

Oprac. mk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz