Zamknij

Wmurowanie aktu pod budowę komendy

11:25, 06.04.2018 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

W samo południe w asyście kompanii honorowej oraz w obecności licznie przybyłych gości odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Chociaż mury komendy sięgają już pierwszego piętra, dopiero 5 kwietnia  zorganizowano uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego.

Do Wałcza przybyli między innymi podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker, wicewojewoda Marek Subocz oraz komendant wojewódzki policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła. Nie zabrakło wałeckich funkcjonariuszy z komendantem powiatowym policji insp. Zbigniewem Podhorodeckim a także przedstawicieli wszystkich gminnych i powiatowego samorządu.

Odegrano hymn, wciągnięta na maszt flagę, odczytano również tekst samego aktu. Został on wraz z tytułami niektórych regionalnych i jednej  lokalnej gazety, a mianowicie Extra Wałcza, a także wydań branżowych policji, które opisywały budowę nowej komendy umieszczony w metalowej tubie i wmurowany przy planowanym wejściu do budynku. Były przemówienia, podziękowania oraz zapewnienia, że za niespełna dwa lata nowa, mieszcząca się przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 90 A, siedziba wałeckiej policji zostanie oddana do użytku.  

Koszt wybudowania nowej komendy to w sumie 21,5 mln złotych. Środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa i zostały zagwarantowane ustawą z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Ogromne znaczenie dla powodzenia inwestycji miało przekazanie działki pod budowę nowej komendy przez starostę wałeckiego oraz zabezpieczenie środków na przygotowanie projektu inwestycji przez jednostki samorządu terytorialnego z powiatu.

Za projekt nowej siedziby KPP w Wałczu odpowiada Invest Projekt Zachód Sp. z o.o., a głównym wykonawcą budowy jest firma MIRBUD S.A. Skierniewice.

Inwestycja ma niewątpliwie duże znaczenie nie tylko dla powiatu wałeckiego, ale także całego garnizonu zachodniopomorskiej Policji. Dzięki niej wałeccy policjanci oraz mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z wszystkich udogodnień i wysokich standardów, jakie gwarantuje nowoczesny kompleks budynków. W jednostce służbę pełni 116 policjantów i 25 pracowników cywilnych.

piotr

(piotr)
REKLAMA

Komentarze (2)

kierowca kierowca

11 3

Czy to wiąże się z odsyłaniem w nieznane, bez drogowskazów, objazdów i wyjaśnień ze strony policji wszystkich kierowców jadących wczoraj od strony Trzcianki ? Cały ruch samochod. ciągnął sie w nieznane.....Czy ktoś mi wyjaśni? 14:01, 06.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tubylectubylec

7 1

to była promocja główna droga przez miasto zamknięta dla pacana 4 klasy 12:09, 07.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone