Zamknij

Interwencyjne badania archeologiczne

15:10, 14.05.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Przy wiszącym moście w Wałczu pod kierunkiem dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej Magdaleny Suchorskiej-Roli rozpoczęły się interwencyjne badania archeologiczne.

Są one finansowane ze środków Nadleśnictwa Wałcz i programu Interreg Va (Polsko-Niemieckie Forum Historyczne. Innowacyjna sieć muzealna Göhren - Karlino - Wałcz). Koordynatorem prac będzie Marcin Wójcik, archeolog, z którym M. Suchorska-Rola wielokrotnie już współpracowała.  

Badane przez archeologów grodzisko zostało niestety zniszczone podczas wojny, przebiegają tamtędy transzeje. Część się osuwa. Prace mają na celu nie tylko zbadanie kształtu, zasięgu i rozmieszczenia obiektów, ale także zabezpieczenie go przed dalszymi zniszczeniami.

Badaniom poddane będzie wiele grodzisk w powiecie, jak na przykład w Strącznie czy Bytyniu. Planuje się także wydanie publikacji na ten temat oraz stworzenie szlaku kulturowego.

mk

(mk)
REKLAMA

Komentarze (1)

ktosssssktosssss

0 0

W końcu badanie grodzisk, a kiedy zostanie zbadane grodzisko "Walczan" od których przecież nasze miast ma początki ? 18:49, 15.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone