Zamknij

Bal w szczytnym celu

10:44, 17.02.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

W sobotni wieczór można było jeszcze raz przekonać się o szczodrości ludzi podczas Balu Czerwonej Róży.

Bal charytatywny miał już swoją czwartą edycję. Tym razem zaproszeni przez posła Pawła Suskiego uczestnicy zjawili się w sali balowej Białego Domku w Wałczu. Wśród zaproszonych gości pojawili się ludzie z polityki i lokalnego biznesu. Najważniejszym bohaterem balu był 4-letni Gabryś cierpiący na mięsaka złośliwego. Ten nowotwór stanowi jedynie 1% wszystkich nowotworów i zaliczany jest do tych mocno złośliwych, jednak rozwój medycyny pozwala w coraz większym stopniu odnosić sukcesy w walce z tym schorzeniem. Sam bohater nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, ale pojawili się jego rodzice.

Początek balu uświetniła swym występem Dominika Ptak. Słowem wstępu Paweł Suski i Estera Naczk-Suska jako gospodarze przedstawili gości i podkreślili wkład filantropów, którzy od pierwszej edycji aktywnie angażują się w przedsięwzięcie. Lech i Aleksandra Krukowscy nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniu ze względu na reprezentowanie naszego kraju na targach branży spożywczej w Dubaju, jednak mieli swoich przedstawicieli, którzy odczytali list Lecha Krukowskiego.  Przekazali także czek na 20 tysięcy złotych od firmy Cymes dla małego Gabrysia.  Bolesław i Alina Rafałkowie zobligowali się przekazać 1% właśnie na Gabrysia (ponad 9 tysięcy złotych) i zachęcali, aby inni także w ten sposób wsparli chłopca w walce z nowotworem .

Bal Czerwonej Róży znany jest z licytacji ciekawych przedmiotów, z których zysk przekazywany jest na leczenie bohaterów kolejnych edycji. W tym roku kwoty, które padały w licytacji były najwyższe z dotychczasowych edycji. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się zarówno pióro od przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, filiżanka od premiera Mateusza Morawieckiego, akwarela od prezydenta Andrzeja Dudy, wiele upominków z ambasad, przedmiotów przekazanych przez sportowców takich jak Kamil Stoch, czy Michał Kubiak.  Bardzo wysoko wylicytowana został "Wałczer" na kolację z burmistrzem Wałcza Maciejem Żebrowskim. Licytujący zaoferował aż 3 500 zł.

Oprócz dobrej zabawy i hojności, pojawił się także wątek romantyczny, gdzie bliski współpracownik posła Pawła Suskiego, lokalny działacz społeczny Maciej Markowski oświadczył się swojej partnerce. 

Można być pewnym, że tegoroczna edycja będzie jedną z najhojniejszych, a goście bawili się  do białego rana , którym wtórował zespół Lajosz Band  z Martą Leśniewską przy mikrofonie. 

Nieoficjalnie: na konto Złotowianka na pomoc Gabrysiowi wpłynie około 45 tys. zł.

Piotr Kurzyna

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (15)

UzumymwUzumymw

18 12

Nie widzę nic romantycznego w tym ze para 18-latków się zaręcza. Chyba nie zdają sobie sprawy z powagi takich decyzji, a dziewczynie przy tak dużym tłumie pewnie ciężko było powiedzieć nie 13:41, 17.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

r.er.e

8 6

Pański komentarz jest poniżej normy krytycznej.
Ocenia Pan/i dwójkę osób w sposób jakby znał ich Pan/i od dziecka,
Nie znając ich wcześniejszej relacji, nie mając totalnie pojęcia pewnie ile mają lat ( strzelanie jak widać to nie jest Pańska mocna strona). Zgaduję, że oświadczyny które Pan/i miał/a albo były w kostnicy albo ma Pan/i 5 kotów i czeka na faceta lub kobiete na ośle jakimś. 19:51, 18.02.2019


senatorkasenatorka

19 13

Świetna inicjatywa. Nie przepadam za posłem, różnimy się troszkę światopoglądowo, choć także nie znoszę PiSu. ale to co robi zasługuje na słowa uznania i szacunku do jego osoby. Sama organizacja takich wydarzeń, to ogrom pracy, a zysk jest jeden. Pomaganie innym. Brawo. 07:36, 18.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

T.K.T.K.

10 11

Szkoda, że w artykule o "Balu w szczytnym celu" foto relacja skupia się na wątku romantycznym i lansowanie licytacji "Wałczera" czyli kolacji z Panem Burmistrzem Wałcza za 3 500 zł, niż na wątku charytatywnym przekazywanych darowizn głównych sponsorów Victorii Cymes czy też Państwa Rafałków z firmy Albor.
09:54, 18.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

K.TK.T

7 3

Przecież napisane jest o filantropach. Te firmy nie potrzebują lansu tylko pomagają od siebie,a komentarz jest nie na miejscu. Pan Lech z Cymesu na pewno brzydzi się takimi obrońcami. 20:50, 18.02.2019


BTBT

13 17

Ha, ha, ha ... Jest to normalne, arogancja władzy. Pan Poseł Suski na plecach sponsorów buduje swoją karierę polityczną. Najlepiej robić to czyimiś rękoma a splendor przypisując sobie. 10:13, 18.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kojotkojot

0 0

a kiedy poseł zajmie stanowisko w sprawie cen śmieci 11:52, 11.03.2019


Wałcz.Wałcz.

12 5

Szanowni Państwo, komentujący w sposób poniżej zera.
Z tego co mi wiadomo akcja jeszcze nie została podsumowana, pieniądze są liczone, podziękowania dopiero w drodze, więc proszę nie insynuować, że wszystko kręci się wokół wątku romantycznego czy Burmistrza. To jest napisane przez redaktora a nie przez organizatorów.
Więc prosiłbym powstrzymać się z pochopnym pisaniem bzdur. 19:46, 18.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cezary G.Cezary G.

15 9

Jak czytam, że poseł Suski buduję swoją karierę na plecach sponsorów, to opadają mi nie tylko ręce... Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Polacy widząc dobro, chęć działania, zaangażowanie w sprawy społeczne, od razu muszą to opluć, zmieść i publicznie zgnoić...??? Panie "BT" - a co Pan takiego doniosłego zrobił w życiu, by wygłaszać takie opinie...? Proszę się pochwalić, chętnie poczytam. Podejrzewam jednak, że jedynym działaniem, na jakie Pana stać, to tryskanie jadem w internecie - anonimowo oczywiście... SŁABE... :( 20:18, 18.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XD.XD.

12 5

Zgadzam się z Panem Cezary G. BT to jak widać tylko potrafi gadać na innych a sam pewnie złotówki na nic nie dał !!! 20:26, 18.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wałczanin.Wałczanin.

7 1

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Czynienie dobra ma nie podlegać naszym rozważaniom krytycznym, nie być przez nie zapośredniczone. Ma stać się wręcz odruchem. Zejść do poziomu zmysłu. Wola działania nie jest wtedy aktem świadomości, ale staje się wręcz reakcją fizjologiczną. Tak jak pojawienie się uczucia głodu, gdy czujemy zapach świeżego pieczywa. 

Takie dzisiejsze media! Niepoprawnie opisane wydarzenia wywołały burzę społeczną. 08:30, 20.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WOWWOW

2 2

Co bierzesz? Podziel się. 13:20, 20.02.2019


MisMis

3 0

Może zacznijmy pomagać i niech to będzie przyjemność a nie obowiązek. 20:26, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

P.L.P.L.

5 2

MORALNOŚĆ pod znakiem zapytanie?

Panie Suski czemu Pan kłamie Pan Rafałko nie dał dziewięć tysięcy tylko powiedział , że przekazuje jeden procent z PODATKU ? TO NIE JEGO PIENIĄDZE TO PIENIĄDZE SKARBÓWKI.

Przekazanie 1% to obowiązek a chełpienie się i nagłaśnianie tego faktu jest nie moralne .

Rafałko buduje na dziecka nieszczęściu wizerunek dobroczyńcy. Pracowałem u Pana Rafałki to jest doskonały ?SZKLARZ?.

Rozdaje nie swoje ? w TRYLOGII Sienkiewicza Zagłoba też oddał INFLANTY .

Jak dalej będzie Pan kłamał to nie będzie Pan Poseł będzie tylko Pan Suski ? czerwona kartka Wałczanie nie są *%#)!& powinna ukarać osobę , która daje pieniądze urzędu i się chełpi że on dał , on nie dał .

Kara x 10 = 90 000zł

Ponadto Urząd Skarbowy ma czas do przekazania 1% do lipca 2020 roku.

Gabryś jest chory i dziś potrzebuje na leczenie , a nie za 1,5 roku.

Rafałko ?SZKLARZ? i Pan Suski ?POSEŁ?

 
P.L.
14:12, 25.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kojotkojot

1 0

bardzo ładnie - prawda zawsze zwycięży 12:04, 11.03.2019


© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone