Zamknij

Kornelówka pełna pączków i serc

11:15, 07.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie. Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała jakie ma wielkie serca przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki”.

W miniony czwartek już od wczesnych godzin rannych na szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą - przynosząc pączki i je kupując -  pomóc dzieciom w Afryce. Atmosfera była przepyszna. Wszyscy zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują - dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety - kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.  Zaangażowanie przerosło oczekiwanie organizatora - pani Anny Ogonowskiej, która już od kilku dni motywowała dzieci do wsparcia akcji, opowiadała
o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce. Do pomocy jak zawsze przystąpił również Samorząd Szkolny (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską), a także nauczyciel języka angielskiego Agnieszka Stępień.  Nie zawiódł również proboszcz parafii św. Mikołaja – ks. Antonii Badura, który z wielką radością po raz kolejny  przyłączył się do akcji. Wolontariusze z Kazika (wraz ze swoim opiekunem ks. Sebastianem Maciuszko) i wolontariusze z Kornelówki w niedzielę zachęcali parafian do udziału w akcji. Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć!  Dobre i wielkie serca to nasza dewiza.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc dzieciom, rodzicom,  parafianom a także piekarni Dariusza Nowosielskiego „Kawiarenka u Gienka”, bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości. Akcja ,,Pączek dla Afryki” – to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi.   Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących. ,,Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy”.

Kornelówka

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone