Zamknij

Kto dba, ten ma

13:46, 27.04.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Na Dolnym Mieście w sobotę (27 kwietnia) odbyła się akcja sprzątania nabrzeża. W czynie społecznym wzięło udział kilkadziesiąt osób. To inicjatywa radnych miejskich: Bożeny Terefenko, Pawła Łakomego, Bogusławy Towalewskiej i Alfreda Mikłaszewicza.

- Pomysł wysprzątania tego terenu narodził się już dawno - opowiada pomysłodawczyni akcji radna miejska Bożena Terefenko. - Przerażała mnie ilość psich odchodów i masa śmieci. Nie było takiej akcji i dotąd nie było sprzątane przez mieszkańców.Służby odpowiednie co jakiś czas sprzątają, ale te wory śmieci to dzieło niektórych mieszkańców. Mam nadzieję, że osobom, które włączyły się aktywnie do akcji, będzie teraz łatwiej zwrócić uwagę tym, którzy śmiecą i nie sprzątają po swoich czworonogach.

Pomimo tego że akcja była rozpropagowana (wysłano 1200 zaproszeń do mieszkańców Dolnego Miasta)  na akcję przyszło zaledwie kilkadziesiąt osób.

- I tak cieszę się z frekwencji - podkreśla Paweł Łakomy, przewodniczący Rady Miasta w Wałczu. - Niestety ci, którzy najgłośniej krzyczeli podczas kampanii wyborczej, że im zależy na dobru miasta, jakoś się dzisiaj nie pojawili.

Sprzątano teren między blokami nr 9 i 30. Uzbierano 2 tony (!) śmieci, wśród których były m.in. meble ogrodowe, opony, zużyte strzykawki, puszki po piwie, butelki, plastiki, sprzęt AGD, pojemniki po farbach, fotele a nawet muszle klozetowe.

Oprócz wspomnianych radnych do akcji włączył się m.in. wiceburmistrz Wałcza Adam Biernacki, wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski, prezes Wałeckiej Współdzieli Mieszkaniowej Łukasz Podkowa i radny powiatowy Sławomir Niewczas.

- Niech będzie to pierwszy krok do pełnego zagospodarowania brzegu - dodaje P. Łakomy. - W dalszej kolejności w ramach budżetu obywatelskiego może uda się zrobić ścieżkę pieszo - rowerową, później plażę, a w przyszłości być może nawet małą przystań, która mogła by służyć np. klasie sportowej o profilu kajakowo-żeglarskim. Wszystko jest możliwe.

Sprzęt i wsparcie logistyczne zapewnił Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Wałecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

mk

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

janmatjanmat

22 8

Bardzo dobra inicjatywa. Brawo dla pomysłodawców. Każdy powinien zadbać o swoje otoczenie. Ilość zebranych śmieci była ogromna.
Nie będę umniejszał tym, którzy zaśmiecają brzeg jeziora. Kiedy dorosną, sami zrozumieją, że jest to co najmniej niegrzeczne.
Pozdrawiam osoby biorące udział w czynie społecznym, przy okazji można było się poznać. 20:35, 27.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProzakProzak

5 3

"Nie będę umniejszał tym, którzy zaśmiecają brzeg jeziora"
że co ? Pomijając ten idioty,,m to przecież nie dzieci śmiecą , głownie śmiecą już "dorosłe" ścierwa z piwkami i innymi buteleczkami , chowają się tam po krzakach a potem co zrobić z buteleczką ? Najlepiej o kamień rozbić . Drą te swoje "dorosłe" mordy , może kiedyś przyjdzie ulewa i zmyje to ścierwo do rynsztoka . 16:17, 29.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxyyzzXxyyzz

5 2

A co ze smrodem w Wałczu ? Można się udusić i nie tylko Smacznego grilowania!!!! 18:58, 29.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ManietekManietek

5 4

Nie ptrzyszli bo maja was dosc.Znowu sie fotografuja:) 10:34, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HenrykHenryk

5 1

Szkoda że te jezioro Zamkowe sprzedali dla wielkopolski i te sprzątanie nie wiadomo kto powinien robić.
Sprzątanie bardzo dobry nawyk który bardzo trudno jest w Wałczu wdrożyć w innym miastach robią to raz w miesiącu w sobotę . 17:23, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA