Zamknij

Wałczanie o burmistrzu

13:58, 13.11.2019 | zespół
Skomentuj
REKLAMA

Mija pierwszy rok urzędowania burmistrza Wałcza Macieja Żebrowskiego. Poprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk o ocenę jego działalności.

Starosta Bogdan Wankiewicz

Przede wszystkim stara się rozwiązywać problemy, których w mieście dosyć dużo się nawarstwiło. Podejmuje - moim zdaniem bardzo ważną - próbę współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, zaczyna ich słuchać i wyciągać wnioski. Trzeba zauważyć, że współpraca z przedsiębiorcami od lat była zaniedbywana. Burmistrz Maciej Żebrowski dostrzega potrzebę rozwoju przestrzennego miasta, widzi miasto w szerokiej perspektywie i całościowo, co w efekcie pozwoli dać impuls do rozwoju społeczno-gospodarczego miasta. Widzi problemy i podejmuje próby wspierania inicjatyw społecznych, dotyczących różnorodnych aspektów życia mieszkańców. Widzę, że na rozwój miasta patrzy przez pryzmat współpracy, dialogu i wspierania. W jego pracy dostrzegam też pewne minusy. Burmistrz nie potrafi jeszcze rozmawiać i współpracować z Radnymi, musi się tego nauczyć, ale wszystko jest przed nim.

Radny Krzysztof Piotrowski z klubu radnych Niezależni - Alternatywa

Upływający rok urzędowania burmistrza można podzielić na etapy. Kiedy dowiedziałem się, że po drugiej turze wyborów nastąpi zmiana na stanowisku gospodarza ratusza, od razu zadeklarowałem, że bez względu na to, kto zostanie burmistrzem, będę z każdym współpracował. Ja, podobnie jak mieszkańcy, cieszyliśmy się na zmianę pokoleń, ponieważ widzieliśmy, że potrzebna w ratuszu jest świeża krew. Pierwsze sto dni urzędowania nowy burmistrz potrzebował na zapoznanie się z funkcjonowaniem urzędu, więc mógł wielu rzeczy nie wiedzieć. Później liczyłem, że pomiędzy nowym burmistrzem a Radą nastąpi bliska i na wysokim poziomie współpraca. Chodziło o działania dla dobra mieszkańców. Jednak nie było wymiany zdań i jakoś nie mogliśmy znaleźć wspólnego języka. Po wakacjach nastąpił kolejny etap, a czarę goryczy przelał projekt uchwały o zaciągnięciu pożyczki i zadłużeniu miasta. Znowu było za mało rozmów i współpracy, a przecież potrzebne środki można było znaleźć w budżecie. Liczyłem, że my, doświadczeni samorządowcy, będziemy służyć radą Maciejowi Żebrowskiemu, lecz burmistrz nie zapraszał nas na rozmowy, więc się domyślam, że nie potrzebował rad. Właśnie brakiem bliskiej współpracy w tym pierwszym roku urzędowania nowego burmistrza najbardziej się zawiodłem. Pomimo tego upływający czas oceniam pozytywnie, lecz do średniej jeszcze sporo brakuje.

Prezes Orła Dariusz Baran

Z naszej perspektywy rok urzędowania nowego burmistrza niewiele różnił się od poprzedniego. Współpraca układała się nieźle, wsparcie z miasta było na tym samym poziomie. Trochę boimy się o kolejny budżet, ponieważ dochodzą nas słuchy, że środki na sport mają być zmniejszone. A to przy naszym mniejszym wsparciu z innych źródeł zmusi nas do mocnego zaciskania pasa. Z zespołów walczących w IV lidze mamy najniższy budżet. Nasze wydatki na działalność czwartoligowej drużyny musimy zamknąć w kwocie 180 tysięcy rocznie, gdy budżet innych zespołów to średnio 300 tysięcy. Zmniejszenie dotacji uplasuje nas na poziomie drużyn w piątej lidze i to nie na szczycie, lecz bardziej w środku. Obecnie drużyna gra w IV lidze na dobrym poziomie, a paradoksalnie w czasie, kiedy dysponowaliśmy większym budżetem, wyniki nie były wcale lepsze. Co oczywiście nie oznacza, że mając mniej środków zawsze zespół będzie grał lepiej.

Właścicielka Studia Esti Estera Naczk-Suska                                

Wałcz artystycznie ma się dobrze. Powołany przez burmistrza nowy dyrektor  Wałeckiego Centrum Kultury Maciej Łukaszewicz jest oddany swojej pracy i widać to na każdym kroku. Pracę burmistrza mogę ocenić jako mocno wspierającą lokalnych artystów i ukazującą dbałość o kulturę w naszym mieście.

Radny Maciej Goszczyński, klub radnych Prawo i Sprawiedliwość

Mam spory problem z oceną pierwszego roku urzędowania nowego burmistrza. Po tym co widziałem w kampanii wyborczej i jakie wtedy padały deklaracje i zapowiedzi, spodziewałem się więcej. Podobnie mieszkańcy liczyli na zmiany, lecz tych zmian nie widać. Mieliśmy nadzieję, że coś zacznie się dziać, a widzę, że tkwimy w marazmie. Z punktu widzenia mieszkańców jest sporo problemów do rozwiązania, lecz w tym kierunku nie są podejmowane żadne próby. Tak jest ze śmieciami i to boli wałczan najbardziej. Ponadto - moim zdaniem - Maciej Żebrowski niepotrzebnie wdał się wmanewrować w wielką politykę, na którą nie ma wpływu. Przykładem jest akces do Stowarzyszenia „Droga ekspresowa S10”.  Rolą burmistrza jest pilnowanie interesów miasta i jego mieszkańców, a nie angażowanie się w projekty, na które nie ma realnego wpływu. Reasumując, po entuzjazmie prezentowanym przez ugrupowanie burmistrza przed wyborami mieszkańcy oczekiwali znacznie więcej. Mieliśmy podstawy, aby tego wymagać, jednak przekaz okazał się lepszy niż efekty pracy. Z drugiej strony to dopiero pierwszy rok zasiadania Macieja Żebrowskiego na fotelu burmistrza, kadencja trwa pięć lat. Pozostało więc jeszcze sporo czasu i być może doczekamy się efektów.

Przedsiębiorca Marcin Horodecki

Dla mnie jest zbyt wcześnie, aby oceniać burmistrza. Jestem dobrej myśli, że praca, którą wykonuje teraz, zacznie przynosić owoce w kolejnych latach. Pierwszy rok zazwyczaj traktowany jest ulgowo, to czas inwentaryzacji i reorganizacji urzędu. Burmistrzowi nie pomaga fatalna sytuacja z budową obwodnicy, przez którą miasto jest nadal sparaliżowane komunikacyjnie, gdzie dodatkowo lokalne drogi są dewastowane przez ciężarówki i ciężki sprzęt budowlany. Nie wiem jak Wałcz poradzi sobie z problemem, który dotyka większość miast - mianowicie niskich subwencji oświatowych. Mam nadzieję, że nie odbije się to na inwestycjach. Podoba mi się otwartość i cykliczne komunikowanie się z mieszkańcami. Daję wielki plus za coraz lepszą ofertę kulturalną.

Mieczysława Łukaszewicz, wałczanka, społecznik

Dla mnie to dość trudne, ponieważ przez pół roku jego burmistrzowania walczyłam o zdrowie po wypadku, więc byłam poza rzeczywistością. Nie podoba mi się jego zachowawcze, ogólnikowe wypowiadanie się, na przykład: zastanawiamy się, rozważamy taką możliwość, za droga inwestycja, może w przyszłym roku. Ja osobiście zwracałam się trzykrotnie do burmistrza z uwagami na temat wyglądu miasta i nieczytelnych tabliczek informujących jak gdzie trafić, po pół roku usłyszałam, że może w przyszłym roku, bo to droga inwestycja. Absolutnie nie podoba mi się jego arogancja w stosunku do radnych (przynajmniej niektórych), bo takie odnoszę wrażenie. Mimo wszystko nie skreślałabym go, wszak to dopiero początek rządzenia. Jest w nim potencjał, chciałabym, żeby zechciał wyciągnąć wnioski i zrozumiał, co robi źle.

Iwona Brożek z miejskiego targowiska

Od wielu lat obiecuje nam się zadaszenie ryneczku i - jak widać - nadal tego zadaszenia nie ma.  Jednak muszę przyznać, że nowy burmistrz w kampanii wyborczej nam tego nie obiecał, jak jego poprzednicy i dlatego trudno mi w tym temacie jednoznacznie ocenić, czy to był dobry rok rządów nowego burmistrza, czy zły. Chciałabym, żeby burmistrz Maciej Żebrowski częściej myślał o ludziach tutaj pracujących. Przyszedł lub przysłał kogoś kompetentnego z ratusza, żeby porozmawiał z nami, zapytał, jakie mamy warunki, czego oczekujemy od miasta i pomógł rozwiązać mniejsze i większe niedogodności. To nie są jakieś wielkie wymagania.

Przedsiębiorca Bogusław Olejnik, prezes Klubu Współpracy Międzynarodowej

Burmistrza i jego działalność mogę ocenić z punktu widzenia współpracy międzynarodowej jako że zajmowałem się tym tematem zawodowo i obecnie społecznie. Moja ocena tych działań jest bardzo pozytywna. W tym roku burmistrz podpisał dwie umowy partnerskie z Ukrainą, w tym z Korcem, miastem związanym z historią wielu mieszkańców Wałcza. Pogłębił nasze relacje z miastami partnerskimi Werne i Bad Essen. Spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami byłych i obecnych burmistrzów tych miast na jego temat. Potrafi z władzami miast partnerskich porozumiewać się w obcym języku, co stanowi bardzo pozytywny element tych relacji. Obecnie realizujemy projekt międzynarodowy „Most migracji” między Korcem Wałczem i Bad Essen - bardzo ważny element punktu widzenia historii i naszej tożsamości.

(zespół)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (54)

mieszkaniecmieszkaniec

87 16

W mojej ocenie pierwszy rok rządów "pana burmistrza" to olbrzymia porażka. Człowiek zupełnie nieprzygotowany do stanowiska, które w dosyć przypadkowy sposób objął. Szczerze żałuję, że oddałem na niego swój głos. Negatywnie zaskoczyło mnie m.in.:
1) skromność na dzień dobry - nowe meble w gabinecie - czy nowe salonowe kanapy za 8 tys były potrzebne? Może bardziej stół roboczy i krzesła by się przydały... malowanie gabinetu, firany - czy takie rzeczy zaraz na początku były faktycznie niezbędne?
2) 98% bonifikata dla zamiany użytkowania wieczystego na własność - gminy dużo bogatsze od Wałcza takich rzeczy nie zrobiły... dobry wujek na początku kadencji :-))) czy wraz z autopoprawką do uchwały "pan burmistrz" powiedział ile kasa miasta na tym straci?
3) dobór zastępców i osób z najbliższego kierownictwa - niech każdy ocenia jak chce, ale moim zdaniem tak mało merytorycznych zasobów ludzkich to Wałcz już dawno nie posiadał...
4) zatrudnianie osób z grona swoich znajomych...
5) propozycja zamiany 2 ha w strefie ekonomicznej na drogi na moim marzeniu - tu w sposób szczególny chylę czoła szlachetnej idei i biznesowego podejścia... najbardziej rozbawiły mnie słowa - cyt.: "zrealizujemy w ten sposób kontrakt samorządowy"...,
6) skromność po raz drugi - auto za 150 tyś...,
7) … w obliczu pomysłu na kredyt 5 mln zł …
8) … a problem śmieci dalej nie rozwiązany

Po przeczytaniu opinii przedstawicieli "różnych środowisk" mam wrażenie, że każdy zapytany o zdanie chciał być bardzo dyplomatyczny... wszak w perspektywie jeszcze kilka lat współpracy w przeciągu bieżącej kadencji... Czasami tak sobie myślę, że w Wałczu przydałby się taki Pan Korwin M. - nie po to by sprawować władzę - ale swobody i szczerości wypowiedzi chyba mu zarzucić nie można.

Reasumując, po ocenie działań "pana burmistrza" w pierwszym roku, w kolejnych wyborach na pewno nie oddam na niego głosu.

16:05, 13.11.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

GogumiłGogumił

15 13

Anonimowo to każdy odważny. A z imienia i nazwiska gładkie słówka. Normalka. 17:29, 13.11.2019


JakajaJakaja

8 14

Dajmy mu szansę, była Burmistrz nic tu nie zrobiła. Pana wypowiedź to puste słowa,zrobił dużo dla Miasta i Wałczan.
22:29, 14.11.2019


NetoperekNetoperek

2 1

Gogumił przedstaw się chyba że to twoje imię i nazwisko ??? 08:33, 16.11.2019


Jacek AgatkaJacek Agatka

1 1

Akurat walnąłeś gafę bo pkt 2 to jest wielki plus ale ciebie on nie dotyczy więc pleciesz bzdury 17:25, 16.11.2019


tubylectubylec

32 13

piotrowski i współpraca a zadaszenie rynku to właśnie piotrowski i spółka obiecywali już dwa razy przed wyborami ale co tam na alimenty diete ma 17:08, 13.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

grzesławgrzesław

0 0

tubylec *%#)!& wylecialem z krzesła 19:57, 15.11.2019


WałczaninWałczanin

56 8

Liczyłem że załatwi sprawę z Dworcem Kolejowym , żeby wałczanie nie musieli się wstydzić a tu kolejny który nic nie może . 18:45, 13.11.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

WałczankaWałczanka

22 7

Włącz myślenie!! Przecież od razu było wiadomo, że on nic nie może.. Ha, ha, ha 20:58, 13.11.2019


TrainerTrainer

14 20

W rok nie da się tego zrobić. 21:50, 13.11.2019


JakajaJakaja

12 6

Przez lata Ratusz nic nie zrobił w tym temacie!!! a Burmistrz powinien załatwić ten temat przez rok kadencji. Śmieszni ludzie żyją w tym Wałczu i ja też tu mieszkam!?. 23:18, 14.11.2019


Zawsze WałczZawsze Wałcz

77 14

Ciekawych Wałczan wybrała redakcja... sponsora kampanii i innych POlitycznych zwolenników. Widać wyraźnie że Wałcz to nie miejsce dla słabych uczniów na naukę. Miasto potrzebuje energicznych ale uczciwych samorządowców, nie z pomysłami ale z wiedzą która to spowoduje rozwój i tak już mocno zapóźnionego miasta. Zamiast kupować luksusowe auto na początek powinien zedrzeć zelówki chociaż wiem że by to nic nie dało. 19:38, 13.11.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

??

12 10

Kto sponsorował kampanie Zebrowskiemu? Goszczynski? Babka z rynku? Baran? Litosci!!! 19:51, 13.11.2019


FiluFilu

12 6

Idiotyczne. Wy w tym PiS-ie macie problem z myśleniem na najniższym poziomie. Wankiewicz sponsorem kampanii, Iwona Brożek takoż, dalej Maciej Goszczyński, Mieczysława Łukaszewicz, prezes Baran, wreszcie listonosz Piotrowski. Nie ośmieszajcie się. Skąd wiem, że jesteście hejtery z PiSu? Nikt inny nie pisze POlitycznych itp. 10:05, 14.11.2019


JakajaJakaja

5 6

Co to za tekst: "Ciekawych Wałczan wybrała redakcja... sponsora kampanii i innych POlitycznych zwolenników. Widać wyraźnie że Wałcz to nie miejsce dla słabych uczniów na naukę". Jesteś pewnie młody, prężny,enegiczny, uczciwy, masz wiedzę i masz też duże doświadczenie. Zgłoś się do UM, oficjalnie i pomóż, bo na razie to tylko plujesz na wszystko i Wszystkich. Na luksusy to raczej wydawała poprzednia ekipka, bo niby skąd te długi w Ratuszu?
22:45, 14.11.2019


do Jakajado Jakaja

4 1

Ile Pani dostaje za te wpisy? Oczywiscie wybrani Wałczanie pro PO beda odważni to niech wyjdą na ulice i popytają ludzi ....wtedy zobaczymy prawdę o towarzyszu. 21:34, 15.11.2019


MMMM

31 47

Uważam, że oceny pracy burmistrza są zbyt surowe. Jego kontrkandydat, który teraz kandydował do Sejmu tuż przed wyborami obiecywał dokończenie obwodnicy do końca tego roku. To jest dopiero fantasta, delikatnie mówiąc. 20:07, 13.11.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

jogijogi

4 1

Ale nie został posłem więc jak ma to zrobić ???????????????? 16:08, 15.11.2019


FiluFilu

0 2

Obiecywał jako wice wojewoda. I co z tego? Dzień po wyborach unieważnili przetarg. Dzień po wyborach. To jest dopiero brak szacunku do ludzi. 18:17, 15.11.2019


XxxyyyXxxyyy

1 0

Rządzi pan Zebrowski,a nie kontrkandydat. 14:23, 16.11.2019


jak go zwał tak go zjak go zwał tak go z

44 10

Nooo, hmmm, muszę się zgodzić z Zawsze Wałcz. Powiadają, że kruk krukowi oka nie wykole. POlityczni kumple sobie słodzą. A niech tam, takie ich prawo! Ale taki długoletni samorządowiec, który z niejednego pieca chleb jadł? Taką laurkę wystawia z serduszkiem. Nie poznał się, czy hipokryzja? Nooo, hmmm... Pożyjemy, zobaczymy... 20:14, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JagoJago

57 12

Droga redakcjo! Proszę wyjść na ulicę i spytać mieszkańców o dokonania burmistrza!! 22:04, 13.11.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

FiluFilu

14 14

A to nie są mieszkańcy? 10:05, 14.11.2019


XXXXXX

18 7

By prawdę usłyszeli? 16:47, 14.11.2019


Do a to nie sa mieszDo a to nie sa miesz

13 10

Sa ale wyjatkowi.... 17:25, 14.11.2019


xxxxxx

8 0

Do Filu: owszem są ale szczególnie wybrani z opozycji...niech zrobia sondaże na ulicach wsród Wałczan 21:38, 15.11.2019


Kto toKto to

52 11

Synowa sponsora dziwnym trafem po wyborach dostała pracę w WCK. Pierwsza artystka Wałcza wreszcie WCK ma do swojej dyspozycji - jak nie chwalić Maciusia? 06:40, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JakajaJakaja

6 8

Lajków full, ale pewnie nikt nie bardzo zrozumiał, co autor miał na myśli. Coś mi to śmierdzi lekką "Familiadą"?z tymi polubieniami?. 23:12, 14.11.2019


MaciejMaciej

59 12

Przecież to robienie sobie żartów z mieszkańców Wałcza pytając Esterę o jej opinie o Maćku. 12:13, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nor. An Nor. An

10 0

Kpina na całego 22:34, 16.11.2019


Weź nie kpijWeź nie kpij

24 9

Rok Burmistrza w Ratuszu oceniam negatywnie. Nawet w USC udzielono ślubu skazanej na scaphism. Ponadto wałecki scaphism ma się dobrze na przykład E. Wieczorek - pełny żołądek, dach nad głową, ciepło w doopę, opieka służby zdrowia i emerytura z ZUS-u. Żyć nie umierać. Ciekaw jestem kiedy choćby ten skazaniec na scaphism trafi do państwowej kaźni.
PS. Fajnie, że Posłem nie jest już Pawełek S. 12 lat w Sejmie, a scaphism w Wałczu nie ruszony! 13:51, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marcinmarcin

18 31

mleko podrożało z dnia na dzień , fajki też i inne dobrodziejstwa dla życie niezbędne, a wy tu psioczycie na burmistrza , za prawdę powiadam wam , burmistrz to nie cudotwórca , tylko normalny człek z naszego społeczeństwa - czyżby idealnego ? 17:42, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jakaja Jakaja

10 17

Burmistrz wybrany w wolnych wyborach, dajmy mu szanszę i poczekajmy na zmiany w tym zapyziałym mieście "nie koniecznie na kolejne popisowe dobre zmiany". Przez rok nie da się wprowadzić zmian i zrobić z Wałcza ZEA. Warto zaufać młodym, mającym inny pogląd na miasto i świat ludziom. 23:01, 14.11.2019


VacekVacek

47 10

Bezsprzecznie dobrze być jego kolegą;-) 18:15, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JakajaJakaja

6 18

To próbuj, może się uda. 23:06, 14.11.2019


asdasd

29 9

Fakt, integracja z ukrainom. Dajcie spokój. 21:44, 14.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JakajaJakaja

12 18

Przepraszam, a co przeszkadza Ci integracja z Ukrainą.
23:03, 14.11.2019


Cała jaCała ja

4 28

Jak wam tak źle to sami kandydujcie. 13:57, 15.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Cała TyCała Ty

0 0

Nie! My lubimy krytykować i chcemy krytykować 10:48, 22.11.2019


jogijogi

34 4

No nie ma chłop jaj ! A bez jaj wiadomo - klapa ! Nie wiem, kto doradza mu takie duże Bizancjum, tak nie można ! Skromność, otwartość na ... cudze pomysły itd.itd. No i to fatalne kolesiostwo !? 14:09, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

THCTHC

28 4

Jak to było ? Bezpartyjny burmistrz ?...a za plecami (obecnie-na szczęście ex) poseł . Ci ''przedstawiciele środowisk'' to pewnie z przypadku, tak jak on bezpartyjny. Wystarczy spojrzeć na Facebooka, kto z kim.. . Dlatego od pewnego czasu nie chodzę na głosowania, bo scenariusz jest taki sam. Ktoś wygrywa - siada u koryta i obstawia się swoimi, nie ważne czy ''bezpartyjny', ''z prawej'' czy ''lewej'' strony.. 21:02, 15.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BrednieBrednie

6 8

Kto z prawej i kiedy się w mieście obstawił? Nazwiska, kontakty, adresy... :) 23:48, 15.11.2019


M.marcinM.marcin

27 2

tak mi się zdaje że Pan burmistrz i Pan Wankiewicz to jedna parafia ,więc jego opinia jest nie istotna.Skoro pytaliście różnych środowisk o opinie to trzeba było jeszcze zapytać Pana Suskiego 22:02, 15.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Marcin Marcin

5 17

albo np. ciebie... dlaczego tym prawostronnym tak przeszkadza młody, ambitny człowiek ? bo ma słabsze strony - a wy to pewnie chodzące idełały ? bo fajnie jak komuś gorzej się dzieje, samopoczucie wtedy o niebo lepsze nie ? 11:45, 16.11.2019


M.marcinM.marcin

16 2

Młody to on już nie jest,a i ładne auto sobie sprawił,tak na marginesie,szkoda że nie za swoje pieniądze.... 16:50, 16.11.2019


Śmiechu warte Śmiechu warte

21 3

A jaki zajęty rozmową ??? 08:30, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nicki nickNicki nick

14 1

Dokładnie w samo sedno. Kruk krukowi oka nie wykole 12:29, 16.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niestetyniestety

29 4

Pan Żebrowski to efekt uboczny demokracji... Nawet ogladajac wypowiedzi w tv asta itp. jest strasznie mialki,bez pomyslu na cokolwiek. Nie moja bajka, ale walczanie sami sa sobie winni, bo Walcz straci kolejne 4 lata. Niestety w obecnych realich najrazsadniej by bylo, wybrac Pana Subocza, jako jedynego,ktory by byl w stanie uczestniczyc w podziale powyborczych lupow PiS. 10:59, 17.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

m.mm.m

4 13

Subocz nie nie nie,byle nie Pisiaki 11:05, 17.11.2019


bezpartyjnabezpartyjna

21 3

Łubudubu, łubudubu, niech żyje nam, kolega z partyjnego klubu.... niech żyje nam. To pisałam ja koleżanka "bezpartyjna". 15:45, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwertyqwerty

22 3

czekam na abdykację 18:29, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abdykacja = wbastrakabdykacja = wbastrak

19 3

już widzę jak abdykuje...przecież w żywe oczy wmawia,że jest bezpartyjny, a p Suski akurat przypadkiem przechodził obok i przystanął na chwilę, żeby posłuchać ile to nasz burmistrz zrobi dla miasta i jaki to on samodzielny i niezależny;-)
ani krzty honoru, więc abdykacja w tym układzie to abstrakcja; przecież tylu funfli oczekuje na pracę w administracji, więc nie zostawi ich na pastwę losu.
mam nadzieję, że za 4 lata wałczanie będą mądrzejsi i rozsądniejsi 07:45, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WAŁCZANINWAŁCZANIN

6 0

Do Wałcza to można przyjechać w sezonie letnim. Poza tym dziura. 16:34, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Trafiony zatopiony Trafiony zatopiony

7 0

Za parę dni, proszę pana, to się dopiero zacznie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy…???? 15:46, 22.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA