Zamknij

Na skrzydłach orłów

11:14, 13.01.2020 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

W Mirosławcu podsumowano dokonania ubiegłego roku. Nie podano żadnych liczb i zabrakło statystyki. Skupiono się przede wszystkim na podziękowaniach dla ludzi, którzy szczególnie zasłużyli się dla rozwoju miasta i gminy.

W Ośrodku Kultury 10 stycznia w pierwszych rządach zasiedli honorowi goście. Senator RP Janusz Gromek, a także były senator sześciu kadencji Henryk Stokłosa. Przybyli również przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Białas, a także przedstawiciele ościennych samorządów z Wałcza, Tuczna, Człopy i Kalisza. Nie zabrakło reprezentantów duchowieństwa, wojska, leśników, prezesów i właścicieli firm działających na terenie gminy, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych gminy, a także prezesów stowarzyszeń i organizacji pozarządowych i sołtysów.

Honory domu pełnili burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik oraz przewodniczący Rady Miasta i Gminy Piotr Czech.

Po krótkim wstępie i przywitaniu gości w imieniu i w otoczeniu samorządowców z terenu powiatu głos zabrała zastępca burmistrza Człopy Joanna Jastrzębowska.

- W imieniu wszystkich samorządów składamy najserdeczniejsze gratulacje za wszystkie ubiegłoroczne osiągnięcia. Natomiast na nowy rok dla wszystkich, którzy ciężko pracują w samorządzie dla rozwoju miasta i gminy Mirosławiec, życzymy wszelkiej pomyślności, nowych sukcesów, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Kolejni przemawiający, wręczając upominki, również składali życzenia dobrego, spokojnego roku i aby w ten właśnie się rozpoczynający wejść z wiarą i nadzieją, że będzie jeszcze lepiej.

Później Piotr Pawlik i Piotr Czech przystąpili do wręczania wyróżnień najbardziej zasłużonym dla rozwoju miasta i gminy.

Jako pierwszy statuetkę „Skrzydeł” otrzymał Henryk Stokłosa, właściciel grupy firm inwestujących na terenie gminy; Investa i PZZ Wałcz. Jak podkreślił w podziękowaniu były senator, współpraca z samorządem Mirosławca układa się bardzo dobrze i zadeklarował, że jego firmy nadal będą inwestować w gminie.

Kolejne statuetki otrzymali: płk Łukasz Andrzejewski-Popow dowódca 12 Bazy BSP w Mirosławcu oraz Waldemar Andrzej Kochan, szef cywilnej części grupy Amerykanów stacjonujących w 12 BSP. Wyróżniono także Tomasza Popławskiego z firmy Żywiec Zdrój oraz Ryszarda Beera, Ireneusza Ciepielewskiego i Jana Borowca z Metaltechu. Podziękowania otrzymały również osoby przechodzące na zasłużoną emeryturę: Jadwiga Kamińska, Bożena Komar, Aleksander Matusiak, Bożena Szybalska, Małgorzata Borowicz, Zdzisława Niezgoda, Anna Wlizło, Teresa Szylkiewicz i Grażyna Jedynowicz.

Niespodzianką, której nie było w scenariuszu, okazały się podziękowania, jakie za 10 lat współpracy złożył swoim współpracownikom Piotr Pawlik. Monika Stąporek, Dariusz Bartosik i Piotr Czech byli zaskoczeni.

Całość była przeplatana występami duetu Liquid Melody ze Szczecina. Oczywiście nie mogło zabraknąć występów mirosławieckich przedszkolaków, których tańce zrobiły furorę.

Po oficjalnych uroczystościach goście miniony rok uczcili lampką szampana.

(piotr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

DSDS

7 2

I wiceburmistrz Człopy się znalazła a tak mówiła, że poprzednik pchał się do zdjęć. 12:15, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZrnekZrnek

4 1

I orzeł ohara co niszczy gminę Tuczno .
ŻENADA 21:20, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone