Zamknij

Uroczysta odprawa

13:12, 17.02.2020 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta odprawa, podczas której podsumowano działalność PSP w ubiegłym roku. Była również okazja, aby podziękować wyróżniającym się funkcjonariuszom.

W wałeckiej remizie 14 lutego zasiedli strażacy, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych i zaproszeni goście. Zastępca komendanta wojewódzkiego PSP brygadier Marek Popławski, starosta, burmistrzowie Wałcza, Mirosławca i Człopy, a także zastępca wójta gminy Wałcz i wiceburmistrz Tuczna. Nie zabrakło przedstawicieli policji i leśników.                                                                                                 

Honory domu pełnił komendant Komendy Powiatowej PSP kpt. Maciej Mleczarek, który przestawił i omówił prezentację podsumowującą działalność PSP w 2019 roku. W minionym roku strażacy uczestniczyli w gaszeniu 186 pożarów i zabezpieczali 401 razy miejsca zagrożeń, czyli między innymi drogowe wypadki i usuwanie niebezpiecznych owadów. Co ciekawe, było 45 fałszywych alarmów i ich liczba nieznacznie wzrosła. Tłumaczono to tym, że sporo osób i firm montuje czujniki i czasami te urządzenia włączają się niepotrzebnie. W sumie powiatowi strażacy uczestniczyli w 632 zdarzeniach, a ich liczba w porównaniu z rokiem 2018 spadła o 157. Do najbardziej spektakularnych należało gaszenie składowiska opon, lecz strażacy wyciągali również żubra z jeziora czy sarnę ze studzienki. Obecnie w PSP służy 48 strażaków, a w komendzie zatrudnionych jest również 2 pracowników cywilnych. Ponadto na terenie powiatu działa 14 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

- Największym, ubiegłorocznym sukcesem było otwarcie Zintegrowanego Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego - mówił kpt. M. Mleczarek. - W lecie, kiedy istnieje największe zagrożenia pożarowe lasów, przy sześciu monitorach zasiada oprócz strażaków dwóch leśników. Dzięki temu mamy większą wykrywalność pożarów - nie tylko lasu, lecz i zboża - i szybciej reagujemy. Otrzymaliśmy ponadto sporo nowego sprzętu, który znacznie ułatwi nam pracę i pozwoli na szybsze uporanie się z zagrożeniami.

Na tle województwa powiat wałecki pod względem pożarów i innych zdarzeń plasuje się na przedostatnim miejscu, więc mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Goście dziękowali strażakom za ich ofiarną służbę, a najbardziej wyróżniających się funkcjonariuszy uhonorowano  upominkami. Starosta wyróżnił Justynę Bentkowską, mł. asp. Sławomira Drewek i st. ogn. Radosława Gąsiorowskiego. Burmistrz Wałcza uhonorował starszych ogniomistrzów; Marcina Praźmo, Piotra Preslera i Dariusza Świercza, a wójt gminy Wałcz st. kpt. Mirosława Gruchota, asp. Kamila Kowalskiego i mł. kpt. Marcina Kulczyka. Natomiast burmistrz Człopy wyróżnił st. ogn. Jacka Skotnickiego.

(piotr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WALCZANINWALCZANIN

4 2

Strazacy brawo ale reszta nie widze potrzeby by dalej sie reklamowac.Jaki udzial w gaszeniu pozaru albo ratowaniu zwierzaka ma starosta,burmistrz i reszta? 15:56, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone