Zamknij

STANOWISKO WOJEWÓDZKIEJ RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM

06:00, 01.08.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Obecnie cały świat, w tym także Polska zmaga się z pandemią wywołaną koronawirusem. W województwie zachodniopomorskim w walkę z tym zakażeniem zaangażowanych jest wiele instytucji oraz osób, które każdego dnia stawiają czoło trudnym wyzwaniom, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie, a nawet życie. Wszystkim należą się słowa wielkiego uznania i podziękowania za chęć niesienia pomocy innym.

Dziękujemy przedsiębiorcom, osobom działającym w ramach różnych grup wsparcia, fundacjom, członkom stowarzyszeń, służbom mundurowym, pracownikom firm, instytucji oraz osobom prywatnym za przekazane dary rzeczowe i środki finansowe zachodniopomorskim szpitalom. Dziękujemy również tym, którzy poświęcili swój wolny czas, by wspomóc kadrę medyczną posiłkami, uszytymi własnoręcznie maseczkami, wolontariatem, a także kartkami i plakatami, z tak potrzebnymi słowami otuchy i wsparcia.

W sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, ratownikom medycznym, pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznych, sanitariuszom, pracownikom laboratoriów, personelowi przychodni i szpitali, przedstawicielom wszystkich zawodów medycznych, pracownikom administracyjnym i socjalnym. Tak dobrego efektu w walce z koronawirusem nie osiągnęlibyśmy bez sprawnego zarządzania szpitalami przez ich kadrę kierowniczą. W szczególności wskazać należy Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, który pełnił funkcję szpitala jednoimiennego dla całego województwa, Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie i 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ w Wałczu.

Mając na uwadze dalsze zagrożenie epidemiczne, strony dialogu społecznego deklarują wsparcie i zaangażowanie na rzecz walki z COVID-1 9.

Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Województwie Zachodniopomorskim - Wojciech Osman

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz