Zamknij
REKLAMA

Błyszcząc na drodze

20.00, 05.02.2021 P.K
Skomentuj
REKLAMA

 

Ograniczona widoczność spowodowana warunkami atmosferycznymi, szybciej zapadający zmierzch, czy śliska nawierzchnia to czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chcąc ograniczyć liczbę wypadków z udziałem pieszych, policjanci z wałeckiej drogówki przeprowadzili działania „Błyszcząc na drodze”.

 

To kolejna akcja profilaktyczna policjantów drogówki skierowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W okresie jesienno-zimowym wzrasta zagrożenie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym osób pieszych. Zmienne i pogarszające się warunki atmosferyczne, tzn. szybciej zapadający zmierzch, czy śliska nawierzchnia mają zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Działania prowadzone były głównie przy przejściach dla pieszych w mieście. Policjanci w spotkaniu z pieszymi i rowerzystami podkreślali ważność odblasków. Zakładali też na koła dodatkowe światełka, cyklistom wręczali kamizelki a pieszym samozaciskowe opaski odblaskowe. Najmłodsi otrzymywali odblaskowe kamizelki z kolorowym nadrukiem.- Warto samodzielnie zadbać o to, abyśmy byli widoczni przez innych uczestników ruchu drogowego - apeluje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wałczu asp. Beata Budzyń. - Zachęcamy do używania elementów odblaskowych, także w terenie zabudowanym i przypominamy o obowiązku używania odblasków, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego poza terenem zabudowanym.

Oprac. z

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ojej! To wstyd!Ojej! To wstyd!

1 0

szkoda, że Panowie Mundurowi nie świecą w temacie Wałczanek skazanych wyrokiem sądowym na "scaphism". Jakieś pół roku temu jedna z Wałczanek z wyrokiem na "scaphism" zwinęła się do grobu. Pozostały jednak jej koleżanki. Ciekaw jestem kiedy Panowie Mundurowi zaczną cokolwiek w tym temacie. 11:31, 08.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%