Zamknij
REKLAMA

Błyszcząc na drodze

20:00, 05.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

 

Ograniczona widoczność spowodowana warunkami atmosferycznymi, szybciej zapadający zmierzch, czy śliska nawierzchnia to czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chcąc ograniczyć liczbę wypadków z udziałem pieszych, policjanci z wałeckiej drogówki przeprowadzili działania „Błyszcząc na drodze”.

 

To kolejna akcja profilaktyczna policjantów drogówki skierowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W okresie jesienno-zimowym wzrasta zagrożenie uczestnictwa w zdarzeniu drogowym osób pieszych. Zmienne i pogarszające się warunki atmosferyczne, tzn. szybciej zapadający zmierzch, czy śliska nawierzchnia mają zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Działania prowadzone były głównie przy przejściach dla pieszych w mieście. Policjanci w spotkaniu z pieszymi i rowerzystami podkreślali ważność odblasków. Zakładali też na koła dodatkowe światełka, cyklistom wręczali kamizelki a pieszym samozaciskowe opaski odblaskowe. Najmłodsi otrzymywali odblaskowe kamizelki z kolorowym nadrukiem.- Warto samodzielnie zadbać o to, abyśmy byli widoczni przez innych uczestników ruchu drogowego - apeluje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wałczu asp. Beata Budzyń. - Zachęcamy do używania elementów odblaskowych, także w terenie zabudowanym i przypominamy o obowiązku używania odblasków, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego poza terenem zabudowanym.

Oprac. z

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ojej! To wstyd!Ojej! To wstyd!

1 0

szkoda, że Panowie Mundurowi nie świecą w temacie Wałczanek skazanych wyrokiem sądowym na "scaphism". Jakieś pół roku temu jedna z Wałczanek z wyrokiem na "scaphism" zwinęła się do grobu. Pozostały jednak jej koleżanki. Ciekaw jestem kiedy Panowie Mundurowi zaczną cokolwiek w tym temacie. 11:31, 08.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%