Zamknij

Krew, pot i łzy

22:50, 25.05.2021 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 400 zawodników wzięło udział w tegorocznej edycji SurviWału Pomorskiego. Jeden z zawodników pokonał aż 500 kilometrów, żeby wystartować w ekstremalnym biegu przeszkodowym w Zdbicach.

Organizatorzy postawili 29 sztucznych przeszkód, wśród nich dwa multiringi, lowring, sztywny pal SurviWału, komandos, pochylnie, równoważnie bujane, przejście pod BRDMem. Oprócz tego było całe mnóstwo przeszkód naturalnych (przejście po czołgu, rzeka, transzeje, okopy, bagna, wzniesienia itp).

- Tegoroczna edycja była dla nas - jako organizatorów - bardzo ważna przez wzgląd na odwołanie ubiegłorocznej. Odwołanie po raz drugi SurviWału spowodowałoby zniknięcie naszego biegu z ogólnopolskich kalendarzy i utratę zaufania zawodników - opowiada Adrian Szczechowski - Do samego końca z niecierpliwością śledziliśmy kolejne wprowadzane i znoszone obostrzenia. Na szczęście udało się zorganizować bieg. Zawodnicy byli zadowoleni, więc my tym bardziej.

Tegoroczny bieg różnił się od poprzednich przede wszystkim nazwą. Nie była to edycja 3 czy nawet 4, ale koronna 20/21. Kolejną różnicą było miejsce „miasteczka” imprezy, które spod czołgu przeniesiono na SurviWałowy Poligon. Dodatkowo jak co roku trasa była zmieniona, a na niej nowe przeszkody, które często zaskakiwały nawet najlepszych zawodników.

Stowarzyszenie Aktywnego Wału Pomorskiego zostało jedynym organizatorem SurviWału. -- - Nie zmienia to jednak faktu, że bez Gminy Wałcz, która w tym roku była głównym partnerem nie dalibyśmy rady – dodaje A. Szczechowski. - Wsparcie finansowe i rzeczowe Gminy jest nieocenione.

Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują członkom Stowarzyszenia Aktywnego Wału Pomorskiego (Annie Szczechowskiej, Rafałowi Kasielskiemu, Andrzejowi Dyczkowskiemu, Dariuszowi Szczechowskiemu, Patrykowi Szczechowskiemu i Renacie Szczechowskiej) za 2 tygodnie ciężkiej pracy przy przygotowywaniu trasy oraz użyczanie prywatnego sprzętu do jej budowy. Gminie Wałcz za nieocenioną pomóc finansową i rzeczową. Partnerom, którzy wraz ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wału Pomorskiego i Gminą Wałcz wchodzącym w skład SurviWałTeam tj. Stowarzyszenie ProBody Fitness oraz Athletic Gym&Fitness. Ryszardowi Martuszewskiemu (sędziemu głównemu zawodów za sprawdzenie trasy, opisy przeszkód i przeszkolenie sędziów). Podziękowania dla wszystkich sędziów i wolontariuszy (OSP Golce, Szwecja, Sypniewo, Klasie Wojskowej, Wolontariat 10-tka oraz osobom prywatnym, którzy poświęcili swój wolny czas, aby nas wspierać). Firmą MAKI Wedding and Party za oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy. Sponsorom głównym: Zielak Opony, POL-DRÓG, SFD, Enzo Reklamy, Hotel Biały Domek, MotoQźnia, Rudnica Park, Pizzeria Soprano, Auto Servis Damian Harasimowicz, BAZYL Kajaki, AutoShine, Gastronomik Dariusz Zych oraz partnerom imprezy: Nadleśnictwu Wałcz Stowarzyszeniu Wał Pomorski 1945.

- A największe podziękowania kierujemy do zawodników, którzy czekali prawie 2 lata na powrót do Zdbic i mamy nadzieję, że Was nie zawiedliśmy i wrócicie za rok – zaprasza A. Szczechowski i cały SurviWałTeam.

mk

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

WójtWójt

3 7

Bieg świetny. Brawa dla wszystkich zawodników, organizatorów i sponsorów.
Za rok będzie jeszcze ciekawiej 👍👍👍 23:34, 25.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sdasda

9 2

Ten powiat to jeden cały wał. 14:44, 26.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wujek Dobra RadaWujek Dobra Rada

0 0

Wszystko fajnie, ładnie i pięknie. Tylko zastanawia mnie dlaczego już po zawodach nikt nie zabrał taśm, które wyznaczały trasę? Chodzi mi głównie o plac przy czołgu jak i sam czołg... 19:44, 26.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wujek dobra rada weźWujek dobra rada weź

0 1

Panie Tomaszu, zostało posprzątane na drugi dzień z rana ;) pozdrawiamy serdecznie 08:35, 27.05.2021


REKLAMA
0%