Zamknij
REKLAMA

Proces odszkodowawczy w UK – jak wygląda?

15:15, 01.09.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Ofiara wypadku w UK przede wszystkim musi działać szybko. Jeśli nie jest w stanie sama, to z czyjąś pomocą. Czas na wszczęcie sprawy upływa po 3 latach od momentu zdarzenia. Mając podstawy do roszczeń w postaci dokumentacji medycznej potwierdzającej obrażenia i dowodów z miejsca zdarzenia, można zacząć działać. jak długo proces potrwa? Od czego to zależy i jak on przebiega?

Postępowanie odszkodowawcze — jak przebiega?

Kancelarie odszkodowawcze działające na terenie UK i pomagające naszym rodakom w odzyskiwaniu odszkodowań postępują w jasny sposób. Najpierw zbierają informacje od poszkodowanego, w którym to kroku chodzi o jak największą ilość szczegółów, w tym o dane sprawcy, okoliczności zdarzenia. Zgromadzone przez kancelarię dokumenty są następnie analizowane i na ich podstawie powstaje dokumentacja, która zostaje wysłana do ubezpieczyciela sprawcy. Ten z kolei może albo uznać winę klienta, albo roszczenie odrzucić. Wtedy pozostaje skierowanie sprawy do sądu.

Tu istotne będzie, by poszkodowany stanął przed komisją lekarską, która wyda niezależne orzeczenie na temat dolegliwości i stanu zdrowia osoby. Z takim orzeczeniem jeszcze raz można udać się do ubezpieczyciela strony przeciwnej, proponując ugodę. Jeśli nadal spotykamy się z odrzuceniem roszczenia, pozostaje sprawa sądowa. Często jednak już na początku postępowania ubezpieczyciel uznaje winę swojego klienta i sprawa kończy się bardzo szybko. 

Czynniki komplikujące postępowanie odszkodowawcze

W przypadku wypadków w pracy lub zaniedbania medycznych bywa, że strona przeciwna utrudnia proces, przeciąga go w czasie, wiedząc o terminie przedawnienia. Czasem sprawca po prostu zaprzecza swojej winie, co przyczynia się do konieczności skrupulatnego przejrzenia materiału dowodowego od nowa. To również wydłużą sprawę. Bywa i tak, że to nie wina, ale suma odszkodowania UK, jakiej domaga się poszkodowany, jest dyskutowana przez oskarżonego i podawana w wątpliwość jest jej wysokość. Takie sytuacje przeważnie kończą się w sądzie.

Może też zdarzyć się tak, że dowody medyczne dotyczące stanu zdrowia będą sprzeczne, co może mieć miejsce, gdy po pewnym czasie od zdarzenia niezależny ekspert nie potwierdzi dolegliwości opisywanych przez poszkodowanego. Wtedy trzeba wykazać, że w przeciągu danego czasu podjęte zostały już odpowiednie kroki terapeutyczne i lecznicze, które poprawiły stan zdrowia.

Przeciętny czas trwania procesu odszkodowawczego w UK

W przypadku kolizji samochodowych sprawy odszkodowawcze trwają przeciętnie między 4 a 9 miesięcy. Wypadki w pracy, poślizgnięcia, upadki w miejscach publicznych wiążą się z procesem trwającym średnio od 6 do 9 miesięcy. Najdłużej trwają postępowania dotyczące zaniedbań medycznych, bo średni czas szacuje się na 18-36 miesięcy. Wszystko to jednak przeciętny okres. Są takie sprawy, które zakończą się jeszcze szybciej, a są i takie, które ze względu na różnego rodzaju komplikacje, zajmą dłużej.

Najlepiej, jeśli już na początku poszkodowany wybierze renomowaną kancelarię mającą doświadczenie w podobnych sprawach. To znacznie przyspiesza działania, bo osoba doświadczona sprawnie przechodzi przez wszelkie formalności, znając przepisy i funkcjonowanie urzędów. Dla nas ważna jest zasada ‘no win, no fee’, wedle której postępują takie kancelarie. Oznacza ona dla nas brak opłat za prowadzenie sprawy do czasu jej wygrania. W przypadku rozstrzygnięcia sprawy na naszą niekorzyść nie ponosimy żadnych kosztów.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

WalczankaWalczanka

2 0

Wy lepiej napiszcie jak trwa proces odszkodowawczy w Walczu:) W Walczu nie ma zadnej sprawiedliwosci.Jest tylko uklad dzialajacy dla ludzi z ukludu.Mam cicha nadzieje ze obecny Pan komendant jest calkowicie inny od poprzedniego,ktory to odszedl na emeryturke.I dzieki Bogu. 16:34, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Elton DżonElton Dżon

1 0

extra komedia z tymi waszymi artykułami o jukej... w domu kibel ale jak widać o zachodzie wiecie wszystko 💩 21:38, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

1 0

Ja mogę wam powiedzieć jak taki proces będzie wyglądał w PL: c *%#)!& z tego będzie 20:00, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sluchaisluchai

1 0

Youtube-BUNT RADNYCH NA PODKARPACIU poszło o maseczki i wstrzykiwanie dzieciom niezbadanych preparatów 23:37, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bvcbvc

0 0

SB i UB rzdzi tym miastem.Stow. prowadzone przez tych ludzi polegaja na werbowaniu nowych ludzi,robieniu rozeznania i donosicielstwie w odp.miejsca.Obecny SB sobie tego zyczyl by ktos byl na stolku, wiec go zwolnili.Zobaczyl mnie w tym budynku i dowiedzial sie do kogo tam chodze.Podlosci bezwzglednej,podlej,dawnej
osoby pub. nie znacie.Wcielenie diabla,ktory chodzil do kosciola i siedzial w pierwszej lawce 11:15, 06.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bvcbvc

0 0

SBek sobie nie zyczyl . 11:18, 06.09.2021


REKLAMA
0%