Zamknij
REKLAMA

Wizyta w skupie aut - i ile można na tym zarobić

19:20, 29.11.2021 | .fot. materiały prasowe
REKLAMA

Właściciele samochodów zdezelowanych, wybrakowanych i powypadkowych mogą na nich zarobić. Wbrew pozorom, nawet najgorszej jakości i w najbardziej rozsypującym się stanie wrak wciąż może przedstawiać choćby minimalną wartość techniczną. Oczywiście, wynika to z prostego faktu - możliwości wymontowania jego poszczególnych części i ich ponownego użycia np. w warsztatach samochodowych. Poniżej przyglądamy się tematowi skupowania wraków samochodowych z bliska. Podpowiadamy na czym polega ta usługa, ile można na niej zarobić oraz dla kogo jest opłacalna i kto powinien rozważyć skorzystanie z niej.

Sprzedaż auta w skupie aut - dla chcących zarobić

Od czego zaczyna się wizyta w skupie aut? W zasadzie, od samego dostarczenia Twojego wraku bądź starego samochodu, którego pragniesz się pozbyć. Wiele skupów to miejsca działające przez całą dobę, a nawet przez wszystkie dni tygodnia i roku. Dzięki temu możesz podjechać w niemal dowolnym momencie bez konieczności umawiania swojej wizyty z wyprzedzeniem. 

Po dostarczeniu Twojego samochodu zostanie on poddany dokładnym i precyzyjnym oględzinom, które przeprowadzi osoba wykwalifikowana - którą najczęściej jest rzeczoznawca. Jest on odpowiedzialny za ocenę stanu technicznego Twojego pojazdu, a także jego poszczególnych części. Jak bowiem zapewne wiesz, poszczególne części, układy lub nawet fragmenty karoserii, również mogą przedstawiać wartość dla właścicieli skupów aut. 

Dlatego placówki takie warto odwiedzić niezależnie od tego, w jak złym stanie jest Twój samochód. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nadaje się on wyłącznie do kasacji, to najprawdopodobniej jesteś w błędzie. W skupach aut mogą być zainteresowani jego odkupieniem na części. 

Cenniki w skupach aut

Ile dokładnie można zarobić w skupie aut? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż w duży stopniu zależy to od stanu Twojego pojazdu, jego wieku, ilości przejechanych kilometrów oraz innych parametrów. Wiele skupów celowo nie przedstawia cenników aut ani poszczególnych części, gdyż pozostawia tę sprawę jednostkowym wycenom. Również skup aut Wałcz, w którym funkcjonuje filia Car Gryf, dokonuje wyceny dla każdego indywidualnego klienta. 

Oprócz możliwości indywidualnej wyceny wraku danego samochodu, dokonuje się także ważenia samochodów i na podstawie uzyskanego wyniku możesz otrzymać propozycję odkupienia swojego wraku. Rozwiązanie do dotyczy przede wszystkim starszych marek samochodów, które nie są w stanie poruszać się po drogach bądź mogłyby powodować zagrożenia ruchu w trakcie poruszania się. Wówczas, samochody takie podlegają ważeniu i niezależnie od ich stanu technicznego, otrzymasz wycenę dopasowaną do ciężaru wraku. Z opcji tej najczęściej korzystają osoby dysponujące wrakami samochodów powypadkowych. 

Warto przy tym podkreślić, że oferowana cena za kilogram może różnić się w poszczególnych skupach aut. Z jednej strony, jest ona związana ze stawkami za złom panującymi w danej okolicy, z drugiej natomiast - zależy od wyboru konkretnej firmy. Car Gryf oferuje pod tym względem atrakcyjne i konkurencyjne stawki, które skłaniają wielu kierowców do wyboru właśnie jego oferty.

(.fot. materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%