Zamknij

Uroczysta zbiórka

21.05, 21.05.2022 . Aktualizacja: 21.10, 21.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka odbyła się uroczysta zbiórka podczas której nagrodzono wyróżniających się funkcjonariuszy. Komeda Powiatowa PSP otrzymała również samochody pożarnicze ufundowane między innymi przez samorządy powiatu waleckiego.

W uroczystości, która odbyła się 20 maja w terenie wałeckiej komendy wzięli udział niemal wszyscy powiatowi samorządowcy. Przybył starosta Bogdan Wankiewicz,  burmistrzowie Wałcza i Tuczna Maciej Żebrowski i Krzysztof Mikołajczyk, a także wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski. Centralę reprezentował zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Jarosław Tomczyk, przybył również do Wałcza prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie Marek Subocz. Nie zabrakło emerytowanych funkcjonariuszy oraz duchowieństwa.

- Podczas zbiórki zostaną nagrodzeni wyróżniający się funkcjonariusze, chcemy również wprowadzić do pododdziału bojowego nowo pozyskany samochód – mówił komendant PSP w Wałczu brygadier Dariusz Lubianiec. - Jest to mikrobus, który zamieni wyeksploatowany inny egzemplarz. Będzie również okazja aby podziękować lokalnym władzom za wsparcie przy zakupach nowego sprzętu. Podziękujemy nie tylko za nowy mikrobus lecz również za inne pojazdy, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku. Ze względu na pandemię nie mogliśmy zrobić tego wcześniej więc dziś jest okazja. Cieszy również fakt, że pierwszą wizytę po generalskiej nominacji w Wałczu składa komendant wojewódzki. Widać, że nadbrygadier Jarosław Tomczyk dostrzega wałecką komendę i docenia pracę jaką wykonujemy.

Podczas uroczystości wyróżniono prawie 40 funkcjonariuszy, przekazano i podziękowano za przekazany sprzęt, a komendant wojewódzki gratulował strażakom wyróżnień i dziękował samorządowcom za wsparcie.

piotr

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Jarosław Zębywstaw Jarosław Zębywstaw

3 7

🤮🤮🤮🤮🤮. 11:35, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LanaLana

16 1

Bogu na chwałę ludziom na ratunek! Straż pożarna to grupa zawodowa ciesząca się największym zaufaniem społecznym i to nic dziwnego bo ratują nasze życie, dobytek i pomagają tam gdzie nie możemy pomóc sobie sami! Brawo i gratulacje! 13:56, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZatroskanyZatroskany

6 3

Cud, że się nie pobili, przecież goście tych obchodów to zdecydowanie różne opcje polityczne🙂🤣 06:51, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tubylec tubylec

5 4

taki komandir wojewódzki to ma klawe życie co tydzień impreza żeby tylko wątroba wytrzymała dla druchów jak najmniej wyjazdów 10:04, 23.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%