Zamknij
REKLAMA

PRZEŻYWASZ TRUDNE CHWILE? SKORZYSTAJ Z POMOCY W WAŁCZU

16.46, 16.12.2022 . Aktualizacja: 06.42, 23.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Kryzys psychiczny to stan emocjonalny, który może dotknąć każdego z nas w trakcie przeżywania trudnego momentu życiowego. Przykłady takich sytuacji stanowią m.in. śmierć bliskiej osoby, zwolnienie z pracy czy problemy małżeńskie. Samodzielne poradzenie sobie z towarzyszącymi wówczas emocjami nie zawsze jest możliwe. Jesteś mieszkańcem powiatu wałeckiego, który przeżywa trudne chwile i czujesz, że sytuacja przerasta Twoje możliwości? Zgłoś się do Regionalnego Centrum Kryzysowego w Wałczu. Pomoc udzielana w ramach placówki jest całkowicie bezpłatna.

 

Zakres pomocy

Każda osoba, która zgłosi się do RCK w Wałczu może liczyć na indywidualnie dobrane wsparcie, świadczone przez specjalistów interwencji kryzysowej. Wśród dostępnych form pomocy znajduje się pomoc psychologiczna, poradnictwo pedagogiczne, pomoc terapeutyczna, warsztaty, grupy wsparcia, a także zajęcia psychoedukacyjne. W razie konieczności pracownicy RCK organizują również klientom specjalistyczne konsultacje, np. u prawnika, seksuologa czy doradcy zawodowego. Pomoc udzielana w ramach RCK ma charakter ambulatoryjny (świadczony w placówce) lub wyjazdowy – udzielany w miejscu pobytu osoby doświadczającej sytuacji kryzysowej.

 

Wsparcie dla osób w każdym wieku

Obecne czasy są szczególnie trudne dla dzieci i młodzieży. Płynące zewsząd przekazy o konieczności bycia idealnym, nieporozumienia w kontaktach z członkami rodziny, problemy z funkcjonowaniem w grupach rówieśniczych czy trauma związana z izolacją w trakcie pandemii COVID-19 – to tylko kilka czynników, które mogą przyczynić się powstania kryzysu psychicznego. Na szczęście żaden z młodych mieszkańców powiatu wałeckiego nie musi pozostać bez pomocy w trudnej sytuacji. Wystarczy zgłoszenie do RCK w Wałczu.

 

Jak się zgłosić

Regionalne Centrum Kryzysowe w Wałczu znajduje się przy alei Zdobywców Wału Pomorskiego 54. Z placówką można skontaktować się drogą telefoniczną – numer 733 100 663 lub mailową - [email protected]

 

Część wojewódzkiego projektu

Dedykowane mieszkańcom powiatu wałeckiego Regionalne Centrum Kryzysowe w Wałczu to jedno z ośmiu centrów kryzysowych, które powstało w województwie zachodniopomorskim w ramach projektu Regionalne Pogotowie Kryzysowe. Projekt został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

K.WierzbińskaK.Wierzbińska

0 0

Podany jest błędny nr telefonu. Prawidłowy to 720826500 17:32, 26.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%