Zamknij

Skuteczne sposoby na utrzymanie morale pracowników na home-office.

10.46, 09.08.2021 P.K
Skomentuj
REKLAMA

Ten rok był dla nas szczególnie ciężki pod wieloma względami. Musieliśmy przestawić się na prowadzenie życia w innym trybie. Pozmieniało się tak wiele rzeczy. Musieliśmy wprowadzić zmiany w każdej dziedzinie życia w dość szybkim okresie czasu. Zmiany na, które nie do końca byliśmy przygotowani. Związane one były nie tylko z zachowaniem społeczeństwa, ale również z postępem technicznym. Duża część społeczeństwa zaczęła korzystać z urządzeń, aplikacji, programów o, których wcześniej nie wiedziała. Okazało się, że większość nie posiada podstawowej wiedzy obsługiwania komputera, że zakłady pracy nie posiadają odpowiedniej ilości sprzętu aby zapewnić możliwość pracy swoim pracownikom w odpowiednich warunkach. 

Jedną z jakże istotnych zmian zarówno dla pracodawców jak i pracowników stało się przeniesienie pracy w tryb zdalny. Początki były jedną wielką niewiadomą, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w ten sposób. Później obie strony zaczęły powoli akceptować zmiany i radzić sobie z nimi. Obecnie jesteśmy na etapie w, którym brakuje nam normalności. Praca w trybie stacjonarnym dawała nam możliwość poznania osobiście ludzi, otaczania się nimi, organizowania spotkań ,szkoleń, wyjazdów. Wszystkie te czynności miały bardzo ważne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Praca na home-office wiąże się z ciągłym przebywaniem w domu, może mieć to niekorzystny wpływ na morale czy motywacje pracowników. W związku z tym i zmianami, które zostały wprowadzone należałoby pomyśleć nad zmianą formy utrzymania morale pracowników. Tu pojawia się szereg pomysłów na zorganizowanie wydarzenia pod hasłem  "integracja online dla firm". Bo czemu nie? Skoro można prowadzić szkolenia online, to czemu by nie dostarczyć też w ten sposób rozrywki. Tworzone są koncerty online więc eventy firmowe online też mają rację bytu. Jest kilka ciekawych form zorganizowania takiego pomysłu.  Integracja pracowników przez Internet może odbywać się poprzez tworzenie różnorakich warsztatów, od kulinarnych po artystyczne. Przybierać formę scenariuszy w, których każdy z pracowników ma swoją konkretną rolę do odegrania, Jest też możliwość organizacji gry w, której pracownicy połączą siły i wspólnie zdobędą trofeum. Mamy dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony jest współpraca , z drugiej mogą być dwa zespoły i będzie zdrowa rywalizacji. Jak wiadomo oba te czynniki są bardzo istotne przy prawidłowym funkcjonowaniu zespołów pracowniczych.

Integracja online da pracownikom motywację do dalszych działań. Zawsze takie integrację można połączyć z warsztatami doszkalającymi. Dzięki temu w formie zabawy pracownicy nabędą nowe umiejętności. Podniesie się ich standard pracy i tym samym standard całej firmy. 

Integracja online dla firm jest naprawdę świetnym rozwiązaniem aby zmotywować pracowników. Tworzenie takich możliwości, możliwości gdzie koledzy z pracy mogą się zobaczyć. Nawet jeśli to jest tylko obraz z kamerki internetowe, dale namiastkę normalności. Korzystnie wpływa także na postrzeganie pracodawcy. Pracownik nie jest tylko kolejną osobą stukającą w klawiaturę czy odbierająca telefon. Dbanie w ten sposób o pracowników powoduje, że dany pracownik czuję się potrzebny. Nie czuję się jak jedna osoba z tysiąca, która jest bo jest. Tworzenie takich eventów działa bardzo motywacyjnie na dany zespół. Pracownik jest tak naprawdę jednym z najważniejszych filarów podtrzymujących prawidłowe działanie firmy. Przykładem jest zniechęcony pracownik zajmujący się sprzedażą. Gdy spadnie jego motywacja, spadają również zyski przedsiębiorstwa. Podobnie jest w każdej branży. Integracja online daje nam możliwość podniesienia morale, motywacji, chęci działania wśród pracowników naszego zespołu. Warto inwestować w tego typu eventy firmowe online. Jest to inwestycja, która przyniesie nam w przyszłości z pewnością oczekiwany zysk. Tym bardziej, że mamy tak szeroki wachlarz wyboru formy takiej integracji. Inwestowanie w integracje pracowników przez Internet to tak naprawdę inwestowanie we własną firmę. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%