Zamknij

Srebrna „Góralka”

15:17, 04.04.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Zawodniczka KS Korona Anna Góralska podczas mistrzostw Europy w boksie do lat 22 dotarła w swojej kategorii do finału. Tam wprawdzie uległa rywalce, lecz srebrny medal jest ogromnym sukcesem.

W rozegranej w rumuńskim Targu Jiu imprezie wałczanka występowała w wadze do 54 kilogramów, a w tej kategorii zgłoszono najwięcej zawodniczek. Losowanie również nie było zbyt łaskawe. Reprezentantka Polski najpierw pokonała na punkty zawodniczkę z Niemiec i awansowała do ćwierćfinału, a tam czekała mistrzyni Węgier i jednocześnie ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Starego Kontynentu. „Góralka” od początku narzuciła swój styl, spychając rywalkę do defensywy i pewnie wchodząc do strefy medalowej. W półfinałowym pojedynku Anna Góralska zmierzyła się z bardziej doświadczoną Szwedką, lecz w ringu to Polka miała przewagę. Trzymając rywalkę na dystans i unikając wdawania się w niepotrzebną wymianę ciosów, wałczanka okazała się lepsza.

W finale trafiła na lepiej dysponowaną Angielkę, poza tym w tym pojedynku widać było zmęczenie polskiej zawodniczki. Wicemistrzostwa Europy Anny Góralskiej to największy sukces wałeckiego boksu olimpijskiego.

Reprezentanci Polski w Rumuni wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Polki zdobyły złoty oraz po dwa srebrne i brązowe medale.

Oprac. p

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone