Zamknij

Dla Olka i dla Niepodległej

22:28, 31.10.2018 | z
REKLAMA
Skomentuj

10 listopada z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Witankowie odbędzie się niezwykła impreza sportowo-charytatywna.

Organizatorką Charytatywnego Biegu Niepodległości jest nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Witankowie, działaczka społeczna i charytatywna Daria Puszka. Wpisowe (10 złotych od dzieci i 15 od dorosłych) zostanie przeznaczone na leczenie siedmiomiesięcznego wałczanina Aleksandra Jatczaka. Chłopiec ma rzadką wadę genetyczną, która spowodowała liczne nieprawidłowości w układzie moczowym. Konieczne są trzy operacje, niestety dwie z nich nie są refundowane, stąd zbiórka pieniędzy. Koszt operacji szacowany jest na 20 tys. złotych.

Bieg odbędzie się o godzinie 17.00, nie należy jednak obawiać się ciemności, bo dwukilometrowa pętla oświetlona będzie pochodniami.

- Biegacze już nie mogą się doczekać tego wyjątkowego klimatu - cieszy się Daria Puszka. - W imprezie mogą wziąć udział osoby, które nie chcą się ścigać, ale i te, które lubią rywalizację. Ci pierwsi będą mogli zejść z trasy, odpocząć, napić się czegoś ciepłego, a nawet zrezygnować w trakcie, mimo to po oddaniu chipa i tak otrzymają medal. Z kolei pucharami i medalami będziemy nagradzać tych, którzy przebiegną najdłuższy dystans i tych, którzy w najkrótszym czasie pokonają pierwszą pętlę. Rywalizacja nie jest tu najważniejsza. Biegniemy dla Olka i dla Niepodległej.

Organizatorzy przygotowali 300 okolicznościowych medali. Obecnie (poniedziałkowy wieczór) na liście jest 232 biegaczy, więc pozostało jeszcze prawie 70 miejsc, które nagrodzone zostaną medalami. Nie oznacza to jednak, że liczba uczestników jest limitowana. Zapisać się można także w dniu imprezy, ale trzeba liczyć się z tym, że jeśli liczba uczestników przekroczy 300, każda osoba z wyższym numerem medalu już nie dostanie.

- Udział w biegu zapowiedział już wójt Jan Matuszewski, który ma zrobić kilka pętli. Zachęcam do dopingowania wójta i pozostałych uczestników, będzie bardzo nastrojowo - zachęca D. Puszka.

Organizatorzy szukają jeszcze zespołu, który mógłby zagrać polskie piosenki na żywo podczas biegu. Chętni mogą zgłaszać się do D. Puszki.

Głównym partnerem i sponsorem imprezy jest gmina Wałcz. W organizację włączyli się także Jolanta Pawlus, Beata Kamińska, Agnieszka Małaszko i Grzegorz Puszka, którzy współorganizowali Michalowy Fitness Maraton.

Małego bohatera listopadowej imprezy mogą wspomóc nie tylko biegacze. Darowiznę można przelać na konto Fundacji Złotowianka: Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na rzecz Aleksandra Jatczaka J/85.

z

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone