Zamknij

Głowacki powalczy o pas

12:22, 26.11.2019 | piotr, fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Federacja WBO poinformowała, że odebrała tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej Mairisowi Briedisowi. Tym samym Krzysztof Głowacki jeszcze raz powalczy o tytuł. Jego rywalem będzie Brytyjczyk Lawrence Okolie.

World Boxing Organization nie przychyliło się do prośby Łotysza, który chciał opóźnić przystąpienie do rewanżowej walki z Krzysztofem Głowackim. Pod koniec października WBO nakazało Briedisowi stoczenie drugiego pojedynku z Polakiem po tym, jak  pierwsza konfrontacja tych pięściarzy w czerwcu w Rydze zakończyła się ogromnym skandalem. Podczas tej walki doszło do licznych złamań regulaminu, promująca „Główkę” grupa KnockOut Promotions złożyła protest, który został uwzględniony przez federację.

Wprawdzie przedstawiciele Briedisa złożyli odwołanie, jednak nie przedstawili żadnych konkretnych argumentów. Wydaje się, że Łotyszowi bardziej zależało na walce w finale turnieju WBSS i dlatego - stwarzając pozory - zdecydował się odpuścić starcie z „Główką”.

Aktualnie pas mistrzowski jest wakujący. To oznacza, że federacja WBO w najbliższym czasie wyznaczy do walki o tytuł dwóch najwyżej klasyfikowanych w rankingu wagi junior ciężkiej zawodników. Są to Krzysztof Głowacki i  Lawrence Okolie. Ten 27-letni, mierzący 195 cm wzrostu olimpijczyk z Rio de Janeiro  stoczył do tej pory 14 walk, wszystkie wygrał, w tym 11 przez KO. Jest również mistrzem Europy.

Natomiast Polak może już po raz trzeci sięgnąć po to trofeum. Poprzednio był on posiadaczem pasa wagi junior ciężkiej w latach 2015 - 2016 oraz 2019 roku, tuż przed walką w Rydze.
Krzysztof Głowacki nie kryje satysfakcji z faktu, że federacja pozbawiła tytułu Mairisa Bredisa. Na swoim profilu na Facebooku wałczanin napisał: „Ogromnie się cieszę, że pas został odebrany temu - tu cisną się różne brzydkie określenia - łotewskiemu obywatelowi. W związku z czym z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój akcji i konkrety”.

Fot. archiwum

(piotr, fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

borystboryst

10 2

I to są dobre informacje :):):) Powodzenia Główka:) 3 mam kciuki 12:51, 26.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzklarzSzklarz

2 1

Małe szanse w starciu z Okilie 09:37, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone