Zamknij

Wyższa forma kreatywności

10.13, 22.10.2019 z
Skomentuj
REKLAMA

W Wałeckim Centrum Kultury powstało niezwykłe dzieło: „ruchomy mural” lub - jak kto woli - praca wielkoformatowa, którą z grupą najmłodszych mieszkańców Wałcza stworzyła koszalińska artystka Anna Waluś.

Wernisaż wystawy „Niebieskie migdały” odbył się w sali klubowej 20 października i był połączony z warsztatami malowania murali.

- Anna Waluś studiowała w Palermo we Włoszech i w Poznaniu, jest współtwórczynią filmu „Twój Vincent”, ma własny ogromny dorobek artystyczny, który jest dla mnie zachwycający - mówił podczas wernisażu dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury Maciej Łukaszewicz. - Wykonuje grafiki i prace wielkoformatowe techniką malarską, co jest dosyć rzadkie. Bardzo się cieszę, że także my będziemy mieli u siebie jej pracę.

- To wyższa forma kreatywności - chwalił wałecki plastyk Bronisław Cichy. - Treść i forma współgrają, prace posiadają wartości estetyczne i artystyczne.

A. Waluś jest współzałożycielką grupy Wow Wall Studio, zajmującej się malarstwem wielkoformatowym na ścianach. Prace grupy można oglądać m.in. w Poznaniu, Śremie, Wolsztynie i Koszalinie, wiele z nich powstało z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Goście bardzo interesowali procesem powstawania prac, pytali o koszty i sponsorów, wyraźnie dając do zrozumienia obecnemu na wystawie burmistrzowi Maciejowi Żebrowskiemu, że chcieliby mieć takie dzieło u siebie.

Po zakończeniu wernisażu A. Waluś z grupą najmłodszych mieszkańców stworzyła w holu WCK „ruchomy mural”, stworzony z trzech modułów, który będzie można przenosić w dowolne miejsca, będzie m.in. elementem dekoracji kolejnego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Wobec własnego czasu”.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%