Zamknij

Czekamy na wałczan

16:44, 03.12.2020 | Z.B
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna, już 43., edycja Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Wobec własnego czasu” odbywa się w sieci. Ciągle można się zapisywać.

- W obecnej sytuacji nie wiedzieliśmy robić, czy nie robić, ostatecznie otworzyliśmy się na formę on-line - opowiada dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury Maciej Łukaszewicz. - Przewidzieliśmy dwie kategorie: artystyczną, czyli pracę z tekstem w dowolnej formie, którą można pokazać w sieci, czyli na przykład video, kolaż video, animacja, nagranie audio. Druga  kategoria jest tradycyjna, czyli obejmująca pozostałe formy, jak recytacja i poezja śpiewana. Z kolei to nagranie musi być zrobione jednym ujęciem bez montażu dźwięku i obrazu. W regulaminie zapisaliśmy, że nagranie ma mieć maksymalnie 3 minuty, zdajemy sobie sprawę, że to krótko, niestety sieć rządzi się swoimi prawami. Skoro tytuł turnieju brzmi „Wobec własnego czasu”, podtrzymujemy wymóg, że tekst musi być autora współcześnie żyjącego.

Na ten moment (poniedziałek, 30 listopada) zgłosiło się 10 osób m.in. ze Szczecina, Gdańska, Stargardu i Rzeszowa.

- Czekamy na uczestników z Wałcza. Przedłużyliśmy termin do końca tego tygodnia - zachęca M. Łukaszewicz. - Konkurs zostanie rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, zwycięzcy wezmą udział w przyszłorocznym koncercie finałowym, który – na co ogromnie liczę – odbędzie się już w standardowej formie.

W jury zasiądą pochodząca z Czechynia aktorka Małgorzata Mikołajczak, reżyserka Katarzyna Mateja i młody aktor Michał Kurek. WCK ufundowało nagrody pieniężne. Nagrania będą dostępne w sieci. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku.

(Z.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KRAWIECKRAWIEC

1 0

https://youtu.be/55gVhwhjaa4 00:01, 04.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%