Zamknij

Ryś zastąpił żubra

08:12, 03.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Tegorocznemu festiwalowi w Mirosławcu patronował nie żubr, a ryś. Jednak poza nazwą wszystko to, co od lat wyróżnia imprezę się nie zmieniło. Były więc dobrzy muzycy, zabawni prowadzący, profesjonalna, scena, oświetlenie i cała masa dodatkowych atrakcji.

Festiwal Rysia - Strefa Żubra odbywał się w tym roku 30 czerwca i 1 lipca na stadionie miejskim. Zmiana nazwy ma związek ze zmianą sposobu finansowania.

- Jedną ze składowych decydujących o sukcesie lub porażce imprezy plenerowej jest pogoda, bo tylko na to nie mamy wpływu i nie możemy się w stu procentach na nią przygotować. W tym roku jest chłodno, na szczęście nie pada  - mówił tuż po otwarciu burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. - Od 7 lat nie wymyślamy imprezy na nowo, my ją tylko doszlifowujemy. Formuła jest sprawdzona, dlatego nie rezygnujemy z tego, co dobre. Tradycyjnie podzieliliśmy festiwal na dwa dni: pierwszy, sobota, ma być dniem muzyki nieco bardziej ambitnej; z kolei niedziela to dzień dla rodziny, przygotowujemy atrakcje dla dzieci i rodziców, a na scenie grają zespoły disco polo. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W sobotę imprezę otworzyli muzycy zespołu Nadmiar, grający bluesa i rocka, po nich na scenie wystąpiła Cała Góra Barwinków - zespół, który jest jednym z ważniejszych w Polsce wykonawców reggae i ska. Zarażają energią i optymizmem płynącym z tekstów. Po CGB zagrali dobrze już znani mirosławieckiej publiczności Poparzeni Kawą Trzy. W charakterze gwiazdy wystąpił zespół De Mono i to podczas tego koncertu pod sceną panowało największe zagęszczenie. Poza tym w tłumie było cieplej, wieczorem temperatura spadła poniżej 15 stopni Celsjusza. Muzycy zespołu De Mono zagrali swoje stare i nowe utwory, ale niestety - mimo bisów - pozostawili po sobie pewien niedosyt, nie grając chyba najbardziej ich znanej piosenki Jak statki na niebie. Pierwszy dzień imprezy zakończył się zabawą taneczną, do której grał radiowiec z Eski - dj Pawelec. Najwytrwalsi bawili się do 4 rano.

Następny dzień rozpoczął się od Święta Kolorów Holi, był też amatorski (tylko z nazwy) pokaz rowerowy w wykonaniu młodych mieszkańców Mirosławca, występ gwiazd z mirosławieckiego Ośrodka Kultury oraz Festiwal Potraw Tradycyjnych. Na scenie zagrali Adonis, B-QLL, Defis i Weekend. Trzeba przyznać, że muzyka disco polo ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pod sceną bawiły się prawdziwe tłumy.

W ciągu obu festiwalowych dni nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Były kule wodne, bungee, wesołe miasteczko z karuzelami i elektrycznymi samochodami, a także dmuchane zamki i mnóstwo stoisk z zabawkami. Do Mirosławca przyjechały też food trucki, więc oferta gastronomiczna była szeroka.

- Ryś wszedł w strefę żubra, ale wszystko skończyło się dobrze i - co ważne - taniej dla budżetu gminy o 50 tys. złotych. Impreza jak co roku była bardzo udana. Bawili się na niej nie tylko mieszkańcy Mirosławca, ale też oczywiście Wałcza, okolicznych gmin i powiatów - cieszy się burmistrz P. Pawlik. - Festiwal doszedł do skutku dzięki naszym sponsorom: firmie Żywiec Zdrój, Spółdzielczemu Bankowi Ludowemu w Złotowie, Nadleśnictwu Mirosławiec, firmie Investa i Investa Chem, PZZ Wałcz, Enea Operator. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Ja chciałbym podziękować także całemu zespołowi Ośrodka Kultury w Mirosławcu i wolontariuszom, którzy nas wsparli w przygotowaniach i przeprowadzeniu festiwalu - bez nich byłoby to niemożliwe. Dziękuję.

W Festiwalu Rysia uczestniczyli także amerykańscy żołnierze stacjonujący w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych Mirosławcu. Na scenie wręczyli burmistrzowi ręcznie zdobione wiosło, które ma służyć do utrzymania wspólnego kierunku współpracy.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie spróbowali się do czegoś przyczepić. Goście narzekali jedynie na ochronę, która - według nich - swoje obowiązki wykonywała bardzo grzecznie, chociaż zbyt skrupulatnie. Konieczność okazywania zawartości plecaka lub torebki kilkadziesiąt razy podczas jednej imprezy to jednak chyba lekka przesada…

mk

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone