Zamknij

W bajce Baranowskiego

19:24, 12.11.2019 | z
Skomentuj
REKLAMA

W Cafe Tęcza od 10 listopada można oglądać wystawę Bartłomieja Baranowskiego „Bajki”.

Baranowski to niezwykle płodny twórca. Zaledwie rok temu prezentował w Wałeckim Centrum Kultury prace z cyklu „Przedsny”. Cykl „Bajki” tworzą 32 prace, choć to nie wszystkie, które stworzył w ciągu ostatniego roku. Od wcześniejszych odróżnia je nie tylko temat, ale też technika, format i podejście do prac. Zawsze unikał nadawania tytułów, żeby nie sugerować odbiorcom interpretacji, teraz stwierdził, że wymyślanie nazw daje mu dużo frajdy.

- Proszę nie doszukiwać się w moich pracach głębokiego przesłania. Dobrze się bawię przy ich tworzeniu i chciałbym, żeby odbiorcy bawili się równie dobrze podczas ich oglądania - mówił autor. - Tytuł cyklu wziął się stąd, że po pierwsze lubię bajki i komiksy. Po drugie, wydaje mi się, że najbardziej do tych prac pasował. Moim znakiem rozpoznawczym są ptaszory i one również znajdują się w moich pracach z cyklu „Bajki”. Będę ten element wykorzystywał, dopóki mi się nie znudzi, na co przynajmniej w tej chwili się nie zanosi.

Bartłomiej Baranowski urodził się w Szczecinku, od lat mieszka w Wałczu, jest absolwentem konserwatorstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownikiem Muzeum Ziemi Wałeckiej, związany z ruchem rekonstrukcyjnym. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rogownictwem. Jest autorem ilustracji do wielu publikacji o tematyce średniowiecznej, regionalnej i dziecięcej. W swojej pracy twórczej najchętniej wykorzystuje akryl, kawę, akwarele, masy strukturalne i wszystko to, co da się przymocować do płótna.

Prace B. Baranowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem, można je kupić bezpośrednio u autora, za pośrednictwem jednej z krakowskich galerii oraz domów aukcyjnych w Warszawie i Poznaniu. Jego prace znalazły się w jednym katalogu z obrazami Salvadora Dali, a także malarza i rysownika komiksów Tadeusza Baranowskiego.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz