Zamknij
REKLAMA

Noc inna niż wszystkie

14:01, 19.05.2020 | z
Skomentuj
REKLAMA

Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Wałeckiej była zawsze dużym wydarzeniem. Pamiętamy romantyczną noc z wystawą strojów z epoki Jane Austin, ale też średniowieczny plac budowy, nocne zwiedzanie bunkrów, Noc Muzeów w klimacie lat 20., 30., połączoną z paradą aut z epoki. Niestety, tym razem muzealnicy spotkali się z mieszkańcami wirtualnie, co nie znaczy, że spotkanie było mniej interesujące.

- Żeby podtrzymać tradycję corocznych spotkań, zorganizowaliśmy na Facebooku Wałecką Noc Wspomnień - opowiada Marlena Jakubczyk z MZW. - Opieraliśmy się na zdjęciach pochodzących ze zbiorów muzeum, ale także z prywatnych albumów wałczan, którzy je nam udostępnili. Nie była to wystawa, raczej zaproszenie do wspólnej zabawy i to się udało. Był bardzo duży odzew, ludzie komentują te zdjęcia nadal, a już kilka dni po wydarzeniu, wspominają i - co dla nas bardzo ważne - rozpoznają osoby na zdjęciach.

Do Muzeum Ziemi Wałeckiej historyczne zdjęcia trafiają z różnych źródeł, najczęściej od „zwykłych” mieszkańców, którzy w ten sposób chcą je ocalić od zapomnienia. Często są to zdjęcia bez opisów i o ile rozpoznanie danego miejsca nie sprawia muzealnikom większego trudu, to już rozpoznanie bohaterów zdjęć jest nie lada zagadką. Dzięki mieszkańcom podczas Wałeckiej Nocy Wspomnień część tych zagadek została rozwikłana.

z, ilustracja: zdjęcia udostępnione przez MZW

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

xwcxwc

3 4

Caly ten Walcz to JEDNA WIELKA KOMEDIA na czele z prowadzacymi! 12:41, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tymtym

3 1

a gdzie jest jakaś galeria tych fotografii retro ? 18:19, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zapętleniezapętlenie

4 0

Jeśli ta noc jest inna niż wszystkie, to jest też inna od samej siebie. 22:22, 12.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%