Zamknij

Muzyczny dziedziniec

11:31, 07.07.2020 | z
Skomentuj
REKLAMA

Przez wszystkie wakacyjne weekendy dziedziniec zamku w Tucznie wypełniony zostanie dźwiękami. Odbędzie się tam m.in. Etno Tuczno Festiwal.

- W tych ciężkich pandemicznych czasach wszystkim należą się chwile oddechu, najlepiej przy dobrej muzyce. Jeszcze jeden termin mamy wolny, ale zgłoszenia od muzyków napływają, więc na pewno zaprosimy naszych gości na kolejną muzyczną ucztę - opowiada jedna z organizatorek, mieszkanka Tuczna Katarzyna Bzdel. - Zaczęliśmy od koncertu Agaty Karczewskiej z zespołem 4 czerwca, przyszło mnóstwo ludzi. Frekwencja na naszych koncertach to jest coś, co cieszy nas najbardziej. W Tucznie w sferze kultury praktycznie nic się nie dzieje, więc tak naprawdę robimy tu trochę za dom kultury. Przychodzą mieszkańcy, przyjeżdżają ludzie z całego powiatu, jesteśmy dumni, bo powoli wykształca się nam piękna publiczność, kto raz wpadnie na koncert, przeważnie wraca. 

Na zamkowym dziedzińcu odbędzie się jeszcze 7 koncertów (szczegóły na plakacie) oraz pierwszy Etno Tuczno Festiwal, organizowany przez KGW Ma-Lwa. Festiwal finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

- W końcu spełniło się to, o czym zawsze marzyliśmy, czyli zaangażowanie lokalnej społeczności. Zaprosiłyśmy na jarmark w ramach festiwalu lokalnych twórców i nasze zaprzyjaźnione KGW Jaszczurki z Marcinkowic, nie zabraknie więc swojskiego pysznego jedzenia i rękodzieła - dodaje K. Bzdel. - Co do zespołów, mamy niezłą mieszankę, wystąpi na przykład Jarzębina z Hanek i Mamadou Diouf z Senegalu. Do tego warsztaty, konkursy na strój ludowy i najlepszą pracę z rękodzieła kultury dawnej. Warto wziąć udział, bo szykujemy fajne nagrody, m.in. bilety na Stand Up Czesława Mozila i voucher na sesję zdjęciową.  Impreza jest darmowa, zapraszamy.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz