Zamknij

Najnowsze publikacje historyczne

08:00, 07.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

 

Regionalne Towarzystwo Historyczne Ziemi Wałeckiej nowy rok powitało nowościami historycznymi związanymi z naszym regionem.

 

Właśnie pojawił się 12 tom rocznika naukowego „Studia i Materiały do Dziejów Ziemi Wałeckiej” pod redakcją doktora Przemysława Bartosika. Książka liczy 204 strony i obejmuje czasy prehistoryczne aż po współczesność, znajdziemy w niej bardzo dużo nowych, dotąd nieopublikowanych informacji. Wydawcą opracowania jest Robert Kraszczuk. Do ukazania się tej publikacji przyczyniło się miasto Wałcz, powiat wałecki, gmina wiejska Wałcz oraz osoby prywatne.

Druga książka nosi tytuł „Z przeszłości Tuczna i okolic” i została wydana z okazji zbliżającej się 690. rocznicy nadania praw miejskich. Znajdziemy w niej historie m.in. Tuczna, Płociczna i Martwi. Opracowanie liczy 162 strony. To praca zbiorowa pod redakcją P. Bartosika, jej wydawcą jest również R. Kraszczuk. Wydanie książki było możliwe dzięki wsparciu władz miasta i gminy Tuczno oraz osób prywatnych i instytucji.

12 tom „Studiów i Materiałów do Dziejów Ziemi Wałeckiej” można kupić bezpośrednio u Roberta Kraszczuka, kontaktując się przez e-mail: [email protected], tel. 509 159 526 lub przez FB. Książkę o Tuczne można z kolei dostać u Marty Szkutnik z Tuczna, e-mail: [email protected] lub przez FB.

Oprac. z

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%