Zamknij

Warto zobaczyć. Warto się spotkać

20.17, 06.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Ziemi Wałeckiej jest organizatorem wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022,  pod hasłem "Po nich dziedziczymy".  Już teraz warto zaplanować sobie kalendarz, aby zjawić się na wybranych prelekcjach, a jest w czym wybierać.

Koreckie spotkania, bo pod taką nazwą odbywa się cykl prelekcji, nawiązujących do wystawy, którą można obejrzeć w wałeckim muzeum. Wskazuje ona ile polskości było na Wołyniu i jak ważna jest historia tego terenu, aby dobrze zrozumieć ówczesne zachowania i kulturę. Warto zaznajomić się z tym, co wydarzyło się w Korcu.

Już 11 września odbędzie się prelekcja Tomasza Adriana  pod nazwą „Edukacja polska w Korcu - wskrzeszenie postaci Zofii Endrukajtis- Rudomino" 
18 września o godz. 11.30  wykład pod tytułem ,Korzec - kolebka polskiej porcelany"  -prelekcja Anny Szkurłat, w tym dniu także o godz. 12.30 odbędzie się  spotkanie Korczan 

W kolejnym tygodniu 25 września o godz. 11.30  będzie można zapoznać się z wypowiedzią Marka Fiałkowskiego,  w wykładzie "Korpus Ochrony Pogranicza - fakty i mity". W tym dniu będzie można zapoznać się także z prelekcją "Persjanie na kresach - historia pasów szlacheckich", którą poprowadzi Przemysław Zambrzycki - w tym czasie będą także warsztaty z wiązania pasów. 

Spotkania są udostępnione bezpłatnie .

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

LampaLampa

11 1

a wiecie że pełniącym obowiązki po zwolnionej Pani Dyrektor Małgorzaty Suchorskiej-Roli był wybitny znawca,wieloletni budowniczy Kina Tęcza w Wałczu ( nie wie jak,nie wie za ile ale buduje)autor decyzji zbycia części drogi na Osiedlu Moje Marzenie podległej pracownicy Urzędu Miasta,nadzorca budowy ścieżki pieszo-rowerowej o długości o,7 km!!! za blisko 3.000.000 zł,niezastąpiony…..Panie,Panowie oto Adam Biernacki zastępca burmistrza. I wcale nie czyni tego z pobudek ideologicznych. Tylko kasuje i kasuje .A my wałczanie dalej za minimalną zbierając chrust i płacąc podatki zamiast kupować leki. 21:40, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no patrzajno patrzaj

2 1

poprzednią dyrektorkę pożegnano z " wielkim hukiem," a o nowej cichutko, a przecież już jest od 1 września , gazeta nic nie wie czy osoba nie warta zainteresowania ?
15:04, 08.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%