Zamknij

FISZ EMADE TWORZYWO

12.46, 23.01.2023 . Aktualizacja: 12.48, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

FISZ EMADE TWORZYWO, sobota, 11 marca, godz. 18.00, Wałcz/Wałeckie Centrum Kultury

 

FISZ EMADE TWORZYWO w Wałeckim Centrum Kultury!

FISZ EMADE TWORZYWO pierwszy raz zagra w Wałczu! Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym wystąpi w WCK 11 marca 2023 r. Zespół zaprezentuje utwory z albumu "Ballady i protesty", który krytycy uznali za jeden z najlepszych albumów 2021 roku.

Formacja gra na największych koncertach w Polsce, a tym razem w okolicy Dnia Kobiet (!) w Wałczu dla lokalnej publiczności. Jak się okazuje – nie ma rzeczy niemożliwych – wielcy artyści odpowiedzieli na zaproszenie Wałeckiego Centrum Kultury i zaplanowali tu swój koncert. WCK autentycznie zdaje się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców i gdy tylko zdarza się sposobność, by w niewielkim mieście powiatowym powitać wielkich artystów, działa.

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. 

Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub hiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie. 

„Ballady i Protesty" to powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Bilety na koncert dostępne są w sprzedaży w kasie WCK (14.00-20.00) oraz na on-line na www.biletyna.pl.

Co po lub przed FISZ EMADE TWORZYWO?

Sporo teatru, stand-upu, kabaretu i wydarzeń o charakterze lokalnym, które podkreślają różnorodność i kreatywność mieszkańców.

W styczniu obejrzeliśmy już spektakl komediowy „Telewizja kłamie" (20.01), a przed nami ekstremalnie śmieszne spotkanie z Kabaretem Skeczów Męczących (28.01) i totalny, taneczny Spontan, czyli warsztaty ruchowe, które poprowadzi pasjonatka tańca, certyfikowana instruktorka choreoterapii i arteterapii Ewa Janicka-Olejnik. WCK zadba również o wałecką Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo to właśnie tutaj znajdować się będzie kolejny rok SZTAB WOŚP.

W lutym (4.02) spektakl „Kłamstwo" w doborowej obsadzie gwiazd polskiej sceny telewizyjnej i teatralnej, Biesiada z Zespołem Śpiewaczym „Chabry" (17.02), a następnie kolejna wystawa z cyklu prezentacji dzieł lokalnych twórców „Wszystko, co kocham", podczas której będzie można poznać niezwykłe prace graficzne małżeństwa Rafała i Katarzyny Rubak. Luty z przytupem zamknie stand-up ulubionego przez wałczan Abelarda Gizy, tym razem w programie „Samertajm" (27.02).

Choć program na marzec jeszcze się kształtuje, wiemy już, że poza koncertem Fisz Emade Tworzywo, na amatorów spektakli teatralnych czeka „Babski przekręt" (17.03), a ciekawym lokalnej sztuki galeria „Wszystko, co kocham" szykuje niespodziankę w postaci wernisażu i wystawy prac Doroty Zaremby (19.03).

Do WCK warto zajrzeć w najbliższych miesiącach nie tylko po to, by śledzić stale zmieniającą się ofertę kulturalną i kinową (repertuar dostępny na profilach Facebook Kino Tęcza Wałcz oraz Wałeckie Centrum Kultury), ale także by skorzystać z szerokiej oferty zajęć - plastycznych, tanecznych, śpiewu, jogi.

Wygląda również na to, że dzięki pozyskanym w programie „Konwersja cyfrowa domów kultury" środkom w wysokości 125 000 zł, WCK zajmie się w najbliższym czasie tworzeniem profesjonalnego serwisu www. Cieszące!

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%