Zamknij

Bon turystyczny - czym jest i jak go aktywować?

16.21, 28.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16.23, 28.04.2021
Skomentuj

Nie każdy może pozwolić sobie na luksusowe wakacje - nawet nad polskim morzem. Na szczęście polski rząd pomyślał o tych nieco uboższych osobach i postanowił pomóc ludziom w finansowaniu wypoczynku. W ten oto sposób powstał bon turystyczny, dzięki któremu w wybranych miejscach można zapłacić mniej za wypoczynek. Bon turystyczny Mazury przewidziany jest dla osób posiadających dzieci.

Na skutek pandemii

W związku z wybuchem pandemii COVID-19 wiele osób straciło pracę, źródło dochodu. Polski rząd przyjął więc uchwałę i w ten oto sposób powstał bon turystyczny, którego głównym celem jest wsparcie polskich rodzin, poprzez dopłatę do wypoczynku. Nie można również zapominać o tym, że ideą bonu jest wsparcie nie tylko rodzin z dziećmi, ale także wsparcie osłabionej branży turystycznej.

Komu przysługuje taki bon? Wszystkim rodzicom, którzy mają dziecko. Owo dziecko/dzieci nie mogą mieć przekroczonych 18 lat. Kwota dofinansowania to 500 zł na każde dziecko, przy czym jest jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Całość ważna jest do końca marca 2022 roku. Należy więc skorzystać z takiego świadczenia, aby być pewnym tego, że pieniądze na dzieci nie przepadną.

Aktywacja bonu

Czy należy składać specjalny wniosek o taki bon turystyczny? Nie. Wystarczy bowiem mieć Profil Zaufany, który można założyć w kilku prostych krokach. Tu należy się mała uwaga - już od dobrych kilku lat polskie społeczeństwo zachęcane jest do tego, aby taki profil założyć, dzięki czemu można szybciej i wygodniej załatwić wiele spraw urzędowych. W tym właśnie takie dofinansowanie na wypoczynek dla dzieci.

Po zalogowaniu na stronę ZUS łatwo można odnaleźć zakładkę, gdzie taki bon jest dostępny. Jego aktywacja następuje po kliknięciu w odpowiedni przycisk. Przy czym z aktywacją należy się wstrzymać do czasu wyboru miejsca, gdzie będzie się wypoczywało z dziećmi. Lista miejsc, które honorują taki bon, dostępna jest w sieci, na specjalnie do tego dedykowanej stronie.

Wypoczynek na Mazurach

Bon turystyczny Mazury dla wielu osób stał się kwotą, dzięki której można zwiedzić miejsca do tej pory finansowo niedostępne. Skoro więc można z niego korzystać, to warto od razu zaplanować wypoczynek. Może uda się wybrać na Mazury? W tym to zielonym regionie Polski można znaleźć wiele placówek hotelowych, które umożliwiają wykorzystanie takich bonów turystycznych. Są to duże hotele, które oferują dodatkowe atrakcje, jak np. basen pod dachem, jak również mniejsze placówki, apartamenty. Jest tego naprawdę dużo.

Zamiast wybierać się nad zatłoczony Bałtyk, lepiej wykorzystać ten bon turystyczny Mazury w mniej zatłoczonym miejscu. Do tego w Krainie Tysiąca Jezior można fantastycznie spędzić czas razem ze swoimi dziećmi. Wśród takich miast, które zasługują na wyróżnienie, wymienić można Giżycko, Mikołajki, Iławę itd. Jest tego naprawę dużo, dlatego wszystkie chętne osoby na pewno znajdą dla siebie odpowiednie miejsce na wypoczynek.

Bon turystyczny możesz zrealizować w Hotelu St. Bruno z Giżycka, a tutaj przeczytasz więcej informacji https://www.hotelstbruno.pl/bon-turystyczny

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%