Zamknij

Viagra dla ubogich

15:50, 27.07.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze oddziału celnego w Szczecinie Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili próby wprowadzenia do obrotu na obszar Unii Europejskiej 30 opakowań zawierających 3 tys. sztuk tabletek produktów zgłoszonych jako produkty zdrowotne.

Rzeczywistą zawartością przesyłek była jednak Malegra oraz Vidalista, które są alternatywnym lekiem generycznym do Viagry. Jest to tańsza wersja popularnego leku na zaburzenia erekcji.

Przedsiębiorczy mieszkaniec województwa postanowił wykorzystać koniunkturę panującą na polskim rynku i uszczknąć coś dla siebie z farmaceutycznego tortu. Bo trzeba wiedzieć, że po dopuszczeniu do obrotu zamienników Viagry, w 2017 roku zanotowano ponad 300-procentowy wzrost sprzedaży takich specyfików w Polsce w porównaniu do poprzedniego roku. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę ze skutków ubocznych, jakie takie nieoryginalne specyfiki mogą powodować.

Gdyby nie czujność funkcjonariuszy, to na rynek trafiłyby specyfiki nie tylko bez recepty, ale i również z niewiadomego źródła, a więc z dużym poziomem niebezpieczeństwa wystąpienia skutków ubocznych. Ze względu na fakt, że import takiego towaru narusza przepisy ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, to całość zgromadzonego materiału wraz z towarem została przekazana policji.

Lekarze i farmaceuci ostrzegają, że problemy z erekcją są jednym z pierwszych symptomów zaburzeń układu krążenia, a także cukrzycy lub zaburzeń psychicznych. Niekontrolowane zażywanie tego typu środków w przypadku niektórych mężczyzn może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, na co choruje. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz