Zamknij

Ponad 3,2 mln zł dofinansowania dla ZAZ-ów

13:46, 29.01.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

„Marzy nam się, żebyśmy byli społeczeństwem solidarnym, spójnym i otwartym na potrzeby innych”. Ponad 3,2 mln zł dofinansowania dla ZAZ-ów

Chwaleni za dobry smak, prowadzą restauracje i bar mleczny. Dostarczają posiłki do szkół, przedszkoli, szpitali, ale i na przyjęcia. Wypiekają chleb na naturalnym zakwasie. Zajmują się renowacją mebli, rękodziełem. Z pasją pielęgnują ogrody i miejskie parki. W planach jest otworzenie palarni kawy. Swoje zlecenia otrzymują, wygrywając przetargi. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to oferta Zakładów Aktywności Zawodowej. Kiedyś na szarym końcu dziś Województwo Zachodniopomorskie znajduje się na trzecim miejscu zarówno pod względem liczby tego typu placówek, jak i oferowanych miejsc pracy.

We wtorek, 22 stycznia 2019 r. marszałek Olgierd Geblewicz spotkał się z organizatorami i kierownictwem dziewięciu zachodniopomorskich ZAZ-ów. Była to okazja do rozmów i wymiany doświadczeń na temat codziennej działalności oraz podpisania umów dofinansowania kosztów działania ZAZ-ów  w roku 2019 ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Organizatorami ZAZ-ów są: PSONI w Szczecinie, PSONI w Stargardzie, PSONI  w Kołobrzegu, PSONI w Kamieniu Pomorskim, Gmina Goleniów, Gmina Choszczno, Powiat Wałecki, Powiat Gryfiński oraz Fundacja im. S. Karłowskiego w Juchowie.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%