Zamknij
REKLAMA
2
11:22, 26.11.2021
25 listopada ogólnopolska sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku w przystępnych cenach, otworzyła sklep w Wałczu. Market zlokalizowany jest w nowym centrum handlowym Aura Park przy ul. Wojska Polskiego 54. Na klientów czeka ponad 6000 artykułów z aż 14 kategorii. Aktualnie w promocji są m.in. bezprzewodowe słuchawki douszne, kamera obrotowa LSC Smart Connect, elektronarzędzia marki FERM, akumulator wielokrotnego ładowania, dekoracje i oświetlenie świąteczne.
18:47, 13.10.2021
Salomon Potent Purple, to buty do biegania, które sprawdziliśmy jak się sprawują po dłuższym użytkowaniu. Trzeba przyznać, że dla osób, które wybrały sobie bieganie jako aktywność fizyczną, zakup odpowiedniego obuwia, to kluczowa decyzja. Pomyłka, lub zły wybór mogą być bolesne i zniechęcić do sportu. Jak to jest z obuwiem Salomon?
09:03, 13.10.2021
Budując dzisiaj dom, należy myśleć nie tylko o jego trwałości, równie ważnym elementem są koszty jego eksploatacji. Aby były one jak najniższe, należy zadbać o jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię grzewczą, a to oznacza, że budynek musi być dobrze zaizolowany termicznie. Czym powinien charakteryzować się ciepły dom?
4
17:15, 27.08.2021
Niewielka miejscowość w powiecie złotowskim - Bartoszkowo, a w niej jedna z najlepiej zapowiadających się hodowli suma afrykańskiego. Na taki rodzinny interes wpadły dwie siostry z pobliskiego Jastrowia. Magda i Marta wraz ze swoimi mężami, chcą aby ich przedsiębiorstwo było jedno z najlepszych w Polsce, ale mają nadzieję, że uda się także wejść z ofertą na rynki zagraniczne. Nie chcą jednak odchodzić od swojej lokalności, bo popularyzacja spożywania zdrowych ryb wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, to także zadanie edukacyjne, z którym chcą się zmierzyć.
10:46, 09.08.2021
Ten rok był dla nas szczególnie ciężki pod wieloma względami. Musieliśmy przestawić się na prowadzenie życia w innym trybie. Pozmieniało się tak wiele rzeczy. Musieliśmy wprowadzić zmiany w każdej dziedzinie życia w dość szybkim okresie czasu. Zmiany na, które nie do końca byliśmy przygotowani. Związane one były nie tylko z zachowaniem społeczeństwa, ale również z postępem technicznym. Duża część społeczeństwa zaczęła korzystać z urządzeń, aplikacji, programów o, których wcześniej nie wiedziała. Okazało się, że większość nie posiada podstawowej wiedzy obsługiwania komputera, że zakłady pracy nie posiadają odpowiedniej ilości sprzętu aby zapewnić możliwość pracy swoim pracownikom w odpowiednich warunkach.
2
21:08, 04.08.2021
ZEC Wałcz wymieni i wybuduje w tym roku łącznie ponad 0,5 km sieci ciepłowniczej w różnych rejonach miasta. Podczas prac modernizacyjno – rozwojowych powstanie 0,83 km nowych odcinków sieci z przyłączami i około 10 węzłów indywidualnych dwufunkcyjnych z automatyką pogodową. Dzięki tym działaniom mieszkańcy Wałcza będą mieli komfort cieplny w okresie jesienno-zimowym.
15:14, 14.07.2021
Choć zasłony okienne wydają się nam dekoracją bardzo klasyczną, o której już więcej nic nie można powiedzieć, to jednak tak nie jest. Te przesłony okienne są rozwiązaniem, które docenią miłośnicy praktycznie każdego stylu aranżacji wnętrz. Ponadto wyróżnia zasłony także daleko posunięta uniwersalność zastosowań, co w praktyce oznacza, że powiesimy je na karniszu nie tylko na standardowym oknie, lecz i na tym o nietypowym kształcie lub rozmiarze. Zresztą sam karnisz, który posłuży nam do ich montażu, może być i elektryczny, i manualny
13:17, 29.06.2021
Budowa własnego domu to wielkie marzenie coraz szerszego grona osób dysponujących pewnym budżetem. Sfinansowanie tak dużego przedsięwzięcia to ogromne wyzwanie i przede wszystkim wiele etapów, o których nie zawsze myśli się przed rozpoczęciem budowy. Największe wyzwanie zdecydowanie stanowią wciąż rosnące koszty i pojawiające się kolejne potrzebne wydatki. Zbyt lekkomyślne podejście i wyobrażanie sobie od początku jedynie etapu wykańczania wnętrz, między innymi nie zakłada wydatków na wcześniejsze etapy takie jak kable ziemne, liczne gniazda i wiele innych elementów mało spektakularnych.
13
09:30, 27.06.2021
Czy wałecki OZEN to zatruwająca środowisko i życie mieszkańców firma, czy też zakład produkujący odnawialne źródła energii? Na pytania Piotra Szypury odpowiada członek Zarządu OZEN Maciej Figiel.
11:36, 09.06.2021
Kompletnym Systemem Ociepleń Termo Organika – to optymalne rozwiązanie! Wchodzącego w jego skład materiały izolacyjne produkowane są z najwyższej jakości surowców, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii.
3
05:55, 27.05.2021
Wiele osób zastanawia się nad najlepszym prezentem dla dziecka. Małe drony, którymi można latać bez dodatkowych zezwoleń są świetną i bezpieczną zabawą, przydatną umiejęt­nością i wbrew pozorom nie są aż takie drogie.
10
05:32, 27.05.2021
Gminny Ośrodek Kultury w Tucznie przez długi czas czekał na zmiany, obecnie one nadchodzą. Zarówno w wymiarze rozszerzenia aktywności jak i bazy lokalowej. W najbliższym czasie Dom Kultury ma się stać bardziej funkcjonalny i dostępny dla mieszkańców.
10:11, 06.05.2021
Naturalne wyposażenie sypialni pozwoli nam na osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu komfortu przy jednoczesnym zachowaniu prozdrowotnych właściwości materaca oraz pościeli. Korzystając z ekskluzywnych rozwiązań możemy także wzbogacić walory wizualne naszej sypialni. Oto zestawienie kilku najbardziej godnych uwagi poduszek naturalnych.
1
10:28, 30.04.2021
W dniu 23.04.2021 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu odbył się finał konkursu „Pomysł na biznes” realizowanego w ramach projektu „Gotowi na START (up)” przez Fundację na Rzecz PWSZ w Wałczu we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie „Gotowi na START (up)” udział wzięło 6 grup uczniów ze szkół średnich z powiatów: wałeckiego, złotowskiego, drawskiego i pilskiego, w łącznej liczbie 141 uczestników!
1
17:02, 25.04.2021
Na Zachodzie są wciąż wyższe zarobki niż w Polsce, ale wiele osób postanawia wrócić do kraju. Przyczyną przeważnie nie są obietnice polityczne, ale bardziej szczere i miłe zależności.