Zamknij
REKLAMA
09:06, 09.06.2022
Z myślą o przedsiębiorcach prowadzących firmę transportową, opracowano ubezpieczenie OCP, chroniące transportowane towary przed różnego rodzaju zagrożeniami. Co prawda jest to rodzaj polisy dobrowolnej, jednak klienci firm często zwracają uwagę na jej obecność. Czy rzeczywiście warto wykupić ten rodzaj ubezpieczenia? 
09:04, 09.06.2022
Posiadając własną firmę, należy liczyć się z wieloma wydatkami, takimi jak koszty związane z eksploatacją lokalu, wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników czy też niezbędne wyposażenie, które umożliwia wykonywanie pracy: pojazdy, maszyny bądź sprzęt IT. Do kosztów często dochodzi również ubezpieczenie OC firmy, które choć nie jest obowiązkowe, stanowi doskonałe zabezpieczenie. 
14:11, 31.05.2022
Dezynsekcja - obok dezynfekcji i deratyzacji - stanowi jeden z filarów branży DDD. Każdy, kto choć raz miał do czynienia z niechcianymi mrówkami, szerszeniami, karaluchami albo pluskwami, doskonale wie, jak uciążliwe jest to towarzystwo. Masz podejrzenie, że w Twoim mieszkaniu znajduje się kolonia owadów? Skontaktuj się z firmą Protect24h, by umówić termin wykonania usługi dezynsekcji na terenie Wrocławia lub innej dolnośląskiej miejscowości.
10:45, 21.05.2022
Marc Jacobs to imię i nazwisko znane zapewne każdej osobie interesującej się modą. Ten bezkompromisowy, nie patrzący na chwilowe trendy projektant stworzył markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Od lat jest ona uznawana za jedną z najbardziej interesujących na rynku. Marc Jacobs oferuje liczne dodatki – od portfeli po okulary przeciwsłoneczne. Właśnie o zaletach okularów przeciwsłonecznych warto dowiedzieć się więcej.
3
09:12, 28.04.2022
Wiele osób pamięta jeszcze prężnie działający w Wałczu Zakład Inwalidów „Sinogal”. Po transformacji ustrojowej, budynki po zakładzie zmieniały właścicieli, były różne pomysły na zagospodarowanie. Teraz nowy właściciel zaczął inwestować w tym obszarze, aby stworzyć coś nowego i nietuzinkowego. Wywiad z Panem Pawłem Bieleniem przeprowadził Piotr Kurzyna
1
12:15, 23.04.2022
21 kwietnia (czwartek) w Hotelu „Biały Domek” w Wałczu, odbył się pierwszy lokalny Business Speed Dating. Na spotkanie zjechali się przedsiębiorcy z powiatu wałeckiego, pilskiego, złotowskiego, szczecineckiego, oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Można było odczuć w kuluarach, że takie spotkania są bardzo przydatne, a uczestnicy już namawiają pomysłodawców na organizację kolejnych szybkich randek z biznesem w kolejnych miejscowościach.
3
07:54, 08.04.2022
Business Speed Dating już wkrótce w Wałczu. To innowacyjna formuła spotkań biznesowych. Podczas jednego dnia, przedsiębiorcy mogą zapoznać się z przedstawicielami różnych biznesów. Takie formy spotkań cieszą się dużą popularnością na zachodzie, ale także w Polsce w większych miastach są one już organizowane. Niestety poza obszarem dużych aglomeracji Business Speed Dating to wciąż rzadkość. Ale to się zmienia.
13:16, 18.02.2022
Jest jednym z największych w tej części województwa, ma trzy poziomy, ponad tysiąc metrów powierzchni użytkowej i masę zadowolonych klientów. Mowa o wałeckim „Athletic’u”. To nie jest „zwykła” siłownia. Ci, którzy tu byli przynajmniej raz, mogą to potwierdzić. Wypada tu nie tylko bywać, ale wypada być. Najlepiej regularnie. Trzy razy w tygodniu. Jednak są tacy – i to nie rzadkość – są tu codziennie. Co ma z tym wspólnego wałecki przedsiębiorca i wizjoner Jarosław Horodecki?! Bardzo dużo, bo… siłownia w obecnym kształcie to jego pomysł.
5
11:22, 26.11.2021
25 listopada ogólnopolska sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku w przystępnych cenach, otworzyła sklep w Wałczu. Market zlokalizowany jest w nowym centrum handlowym Aura Park przy ul. Wojska Polskiego 54. Na klientów czeka ponad 6000 artykułów z aż 14 kategorii. Aktualnie w promocji są m.in. bezprzewodowe słuchawki douszne, kamera obrotowa LSC Smart Connect, elektronarzędzia marki FERM, akumulator wielokrotnego ładowania, dekoracje i oświetlenie świąteczne.
14:29, 04.11.2021
Gmina Miejska Wałcz realizuje projekt pn. „Wymiana lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020,Oś priorytetowa 2 Gospodarka niskoemisyjna Działanie 2.4 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Kontraktów Samorządowych"
18:47, 13.10.2021
Salomon Potent Purple, to buty do biegania, które sprawdziliśmy jak się sprawują po dłuższym użytkowaniu. Trzeba przyznać, że dla osób, które wybrały sobie bieganie jako aktywność fizyczną, zakup odpowiedniego obuwia, to kluczowa decyzja. Pomyłka, lub zły wybór mogą być bolesne i zniechęcić do sportu. Jak to jest z obuwiem Salomon?
09:03, 13.10.2021
Budując dzisiaj dom, należy myśleć nie tylko o jego trwałości, równie ważnym elementem są koszty jego eksploatacji. Aby były one jak najniższe, należy zadbać o jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię grzewczą, a to oznacza, że budynek musi być dobrze zaizolowany termicznie. Czym powinien charakteryzować się ciepły dom?
09:56, 01.10.2021
Byłe koszary wojskowe przy ul. Wojska Polskiego w Wałczu , kilkanaście lat temu przeznaczone zostały na stworzenie w ich murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wyremontowane zostały budynki i stworzone warunki dla studentów, którzy nabywają wiedzę i umiejętności bez konieczności wyjazdu do dużych miast. Właśnie zakończył się kolejny etap poprawy infrastruktury.
4
17:15, 27.08.2021
Niewielka miejscowość w powiecie złotowskim - Bartoszkowo, a w niej jedna z najlepiej zapowiadających się hodowli suma afrykańskiego. Na taki rodzinny interes wpadły dwie siostry z pobliskiego Jastrowia. Magda i Marta wraz ze swoimi mężami, chcą aby ich przedsiębiorstwo było jedno z najlepszych w Polsce, ale mają nadzieję, że uda się także wejść z ofertą na rynki zagraniczne. Nie chcą jednak odchodzić od swojej lokalności, bo popularyzacja spożywania zdrowych ryb wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, to także zadanie edukacyjne, z którym chcą się zmierzyć.
10:46, 09.08.2021
Ten rok był dla nas szczególnie ciężki pod wieloma względami. Musieliśmy przestawić się na prowadzenie życia w innym trybie. Pozmieniało się tak wiele rzeczy. Musieliśmy wprowadzić zmiany w każdej dziedzinie życia w dość szybkim okresie czasu. Zmiany na, które nie do końca byliśmy przygotowani. Związane one były nie tylko z zachowaniem społeczeństwa, ale również z postępem technicznym. Duża część społeczeństwa zaczęła korzystać z urządzeń, aplikacji, programów o, których wcześniej nie wiedziała. Okazało się, że większość nie posiada podstawowej wiedzy obsługiwania komputera, że zakłady pracy nie posiadają odpowiedniej ilości sprzętu aby zapewnić możliwość pracy swoim pracownikom w odpowiednich warunkach.