Zamknij
REKLAMA
2
20:17, 06.09.2022
Muzeum Ziemi Wałeckiej jest organizatorem wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 , pod hasłem "Po nich dziedziczymy". Już teraz warto zaplanować sobie kalendarz, aby zjawić się na wybranych prelekcjach, a jest w czym wybierać.
2
13:10, 30.08.2022
Stowarzyszenie Młodzi Wałcza realizuje na terenie Wałcza i okolic projekt o charakterze proekologicznym pn.„Mniej znaczy lepiej -NIE! dla plastiku”. Projekt jest finansowany w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024.
10:43, 16.08.2022
Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko za darmo! Latarnicy ze Świnoujścia i Niechorza zapraszają do wspólnego świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich!
00:00, 05.08.2022
Mozaika to ciekawy sposób na wykończenie ścian łazienki. Dostępne na rynku modele pozwalają na dopasowanie wzoru do najróżniejszych rodzajów aranżacji. By umiejętnie wkomponować mozaikęw przestrzeń pomieszczenia, warto zapoznać się ze specyfiką poszczególnych jej rodzajów i dowiedzieć się, w których wnętrzach sprawdzi się ona najlepiej. Oto co warto wiedzieć, planując wykończenie łazienki mozaiką.
3
14:59, 03.08.2022
Czasami zastanawiam się na czym polega dzisiaj ekologia. Chyba prawdziwa tutaj staje się teza, że "kiedyś wszystko było bardziej proste". Dziś politycy, urzędnicy potrafią zmienić coś co funkcjonuje, na bezradny biurokratyczny twór,  który nie służy nikomu. Przykładem może być ostatnie zdarzenie mojego kolegi, który podczas inwestycji u klienta miał wyciąć spróchniałe drzewa, aby poprawić infrastrukturę, zadbać o wizerunek miejsca,  poprawić, upiększyć, a przy okazji przy inwestycji zorganizować ładny park przy firmie, aby było więcej zieleni.
16:23, 21.07.2022
STS Holding, który jest właścicielem największej firmy bukmacherskiej w Polsce i jednej z największych w Europie, podsumował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku. Według doniesień, zarobek wyniósł 296 mln zł, a łączna kwota zakładów użytkowników przekroczyła 2,189 mld.
09:06, 09.06.2022
Z myślą o przedsiębiorcach prowadzących firmę transportową, opracowano ubezpieczenie OCP, chroniące transportowane towary przed różnego rodzaju zagrożeniami. Co prawda jest to rodzaj polisy dobrowolnej, jednak klienci firm często zwracają uwagę na jej obecność. Czy rzeczywiście warto wykupić ten rodzaj ubezpieczenia? 
09:04, 09.06.2022
Posiadając własną firmę, należy liczyć się z wieloma wydatkami, takimi jak koszty związane z eksploatacją lokalu, wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników czy też niezbędne wyposażenie, które umożliwia wykonywanie pracy: pojazdy, maszyny bądź sprzęt IT. Do kosztów często dochodzi również ubezpieczenie OC firmy, które choć nie jest obowiązkowe, stanowi doskonałe zabezpieczenie. 
14:11, 31.05.2022
Dezynsekcja - obok dezynfekcji i deratyzacji - stanowi jeden z filarów branży DDD. Każdy, kto choć raz miał do czynienia z niechcianymi mrówkami, szerszeniami, karaluchami albo pluskwami, doskonale wie, jak uciążliwe jest to towarzystwo. Masz podejrzenie, że w Twoim mieszkaniu znajduje się kolonia owadów? Skontaktuj się z firmą Protect24h, by umówić termin wykonania usługi dezynsekcji na terenie Wrocławia lub innej dolnośląskiej miejscowości.
10:45, 21.05.2022
Marc Jacobs to imię i nazwisko znane zapewne każdej osobie interesującej się modą. Ten bezkompromisowy, nie patrzący na chwilowe trendy projektant stworzył markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Od lat jest ona uznawana za jedną z najbardziej interesujących na rynku. Marc Jacobs oferuje liczne dodatki – od portfeli po okulary przeciwsłoneczne. Właśnie o zaletach okularów przeciwsłonecznych warto dowiedzieć się więcej.
3
09:12, 28.04.2022
Wiele osób pamięta jeszcze prężnie działający w Wałczu Zakład Inwalidów „Sinogal”. Po transformacji ustrojowej, budynki po zakładzie zmieniały właścicieli, były różne pomysły na zagospodarowanie. Teraz nowy właściciel zaczął inwestować w tym obszarze, aby stworzyć coś nowego i nietuzinkowego. Wywiad z Panem Pawłem Bieleniem przeprowadził Piotr Kurzyna
1
12:15, 23.04.2022
21 kwietnia (czwartek) w Hotelu „Biały Domek” w Wałczu, odbył się pierwszy lokalny Business Speed Dating. Na spotkanie zjechali się przedsiębiorcy z powiatu wałeckiego, pilskiego, złotowskiego, szczecineckiego, oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Można było odczuć w kuluarach, że takie spotkania są bardzo przydatne, a uczestnicy już namawiają pomysłodawców na organizację kolejnych szybkich randek z biznesem w kolejnych miejscowościach.
3
07:54, 08.04.2022
Business Speed Dating już wkrótce w Wałczu. To innowacyjna formuła spotkań biznesowych. Podczas jednego dnia, przedsiębiorcy mogą zapoznać się z przedstawicielami różnych biznesów. Takie formy spotkań cieszą się dużą popularnością na zachodzie, ale także w Polsce w większych miastach są one już organizowane. Niestety poza obszarem dużych aglomeracji Business Speed Dating to wciąż rzadkość. Ale to się zmienia.
13:16, 18.02.2022
Jest jednym z największych w tej części województwa, ma trzy poziomy, ponad tysiąc metrów powierzchni użytkowej i masę zadowolonych klientów. Mowa o wałeckim „Athletic’u”. To nie jest „zwykła” siłownia. Ci, którzy tu byli przynajmniej raz, mogą to potwierdzić. Wypada tu nie tylko bywać, ale wypada być. Najlepiej regularnie. Trzy razy w tygodniu. Jednak są tacy – i to nie rzadkość – są tu codziennie. Co ma z tym wspólnego wałecki przedsiębiorca i wizjoner Jarosław Horodecki?! Bardzo dużo, bo… siłownia w obecnym kształcie to jego pomysł.
5
11:22, 26.11.2021
25 listopada ogólnopolska sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku w przystępnych cenach, otworzyła sklep w Wałczu. Market zlokalizowany jest w nowym centrum handlowym Aura Park przy ul. Wojska Polskiego 54. Na klientów czeka ponad 6000 artykułów z aż 14 kategorii. Aktualnie w promocji są m.in. bezprzewodowe słuchawki douszne, kamera obrotowa LSC Smart Connect, elektronarzędzia marki FERM, akumulator wielokrotnego ładowania, dekoracje i oświetlenie świąteczne.