Zamknij

maTEMATyka

08:56, 06.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Matematyka, to wspaniała nauka. Dostarcza narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania. Postępując zgodnie z tą nauką postanowiłem zagłębić się w liczby biorąc na wzór dotowanie mediów publicznych, bo to taki bliski temat. Na media publiczne, czyli Polskie Radio i TVP przekazano już w roku 2021 - 1,95mld złotych. Co daje ponad 53zł z kieszeni każdego obywatela Polski. Gdy przeliczymy sobie to na lokalny rynek, wówczas biorąc pod uwagę mieszkańców powiatu wałeckiego (53 738 mieszkańców), to tylko z lokalnego rynku popłynie na media publiczne 2 848 114zł. Ciekawe, co można by zrobić za taką kwotę na rzecz krzewienia kultury i wszystkich misji zapisanych w ustawie? W sumie za taką kasę, to w każdym powiecie mógłby wystąpić na wiosnę Zenek ze swoim repertuarem (przy okazji popularyzując lokalne zespoły disco, grające na rozgrzewkę) i wystarczy także na noc sylwestrową z całkiem dobrymi zespołami i światełkami. Zostałoby być może jeszcze na mini produkcje filmową o walkach bohaterskich, które nagrane mogłyby być lada dzień, bo dla Wałcza i okolic luty, to pora ku temu doskonała. Patrząc na liczbę powiatów, to codziennie mielibyśmy serial historyczny. Inicjatywy takie szczytne są pokazywane w mediach lokalnych często bezpłatnie lub promowane dodatkowo za niewielkie kwoty. Media publiczne zdobywają najwięcej informacji z lokalnych mediów, bo telefon z TVP dzwonił do redakcji nie raz, nie dwa. Nikomu do głowy nie przyszło, aby od kolegów dziennikarzy brać pieniądze za pomoc dziennikarską skoro oni dostają już coś od podatników?  Chodzi chyba o ten odwieczny problem, że to co publiczne, nie musi być tanie, bo "Tanie mięso to tylko psy jedzą" . Biedni, troskliwi politycy obmyślają teraz jak zdobyć pieniądze z rynku, aby załatać dziury w budżetowej skarpecie, która się po prostu podarła. Powstać ma podatek od reklam, który obciążyć ma także firmy internetowe, co da 700mln złotych dodatkowego wpływu do budżetu. Wprowadzono już podatek cukrowy, dzięki któremu Cola stałą się produktem premium. Do tego przed nami wiele zmian, co jeszcze bardziej złupią skórę podatnikom. A może po prostu wystarczy nie wydawać miliardów na Zenka, Kurskiego i ekipę z Woronicza (dziennikarzy tam przecież brak, bo normalni odeszli). Zamiast zabierać ludziom więcej w podatkach (przymus, bo to nie WOŚP), to wystarczy mniej wydawać na prywatne igrzyska. Przecież matematyka, to taka wspaniała nauka.

(P.K)

Wydawca - ojciec założyciel, co czasem z ust jadem na złych ludzi tryska, a serce ma mimo to jak baranek, lub kaczuszka do przytulenia.

Piotr Kurzyna

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

janjan

1 2

Wspaniałe. A ja oglądam TVP i chcę płacić, bo wychodzi taniej niż kabaret w muszli operowej. Śmiechu mamy co nie miara czasami patrząc na wiadomości. 09:01, 06.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatematykaMatematyka

7 3

Gdyby tak nikt nie wymigiwałby się i nie udawał że nie ma w domu radia ani telewizora i każdy płaciłby uczciwie abonament RTV, to nie trzeba by było przekazywać z budżetu 1,95mld zł.
A do tych co za chwilę zaczną wyzywać, to cytując klasyka przypomnę że abonament RTV nie jest za to że się ogląda TVP1 i TVP2, tylko za to że się posiada w domu radio i telewizor. 11:45, 06.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%