Zamknij
REKLAMA
1
21:31, 24.02.2022
Mam tę przyjemność, że obracam się często wśród osób, które prowadzą swoje biznesy. Jeszcze prowadzą ...  bo nie wiem, co będzie w niedługim czasie, Patrzę na to z przerażeniem i mocno współczuję tym, co są pod ścianą. jeśli za gaz muszą płacić 400% więcej, a dopiero co zainwestowali w urządzenia, które wykorzystują to źródło. skoro za prąd będą wkrótce płacić 100% więcej, a ich produkcja jest energochłonna. 
20:06, 06.02.2022
Akcja tytułowego dramatu obyczajowego z 1971 roku w reżyserii Petera Bogdanovicha rozgrywa się 20 lat wcześniej w małym teksańskim miasteczku. Nikt z absolwentów miejscowej szkoły, kto poważnie myśli o przyszłości, tu nie zostanie. Miasteczko obumiera, a symbolem tego procesu jest zamknięcie kina, wokół którego toczyło się życie mieszkańców.
11:05, 31.01.2022
Im więcej Unii tym więcej Polski To był wymowny początek, choć niektórzy uznali, że prowokacyjny. Nowy rząd niemiecki, ustami nowego socjaldemokratycznego kanclerza Olafa Scholza ogłosił, że jego celem jest m.in. stwarzanie warunków dla pogłębiania procesów federalizacji państw Unii Europejskiej.
11:50, 14.09.2021
- Siłą UE są cele, zasady, prawo i procedury. Z tego punktu widzenia nie ma mowy o nadzwyczajnym przyspieszeniu. Jest natomiast mowa o wzroście poziomu kategoryczności Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, odnosząc się do sprawy nałożenie kar finansowych na Polskę.
1
14:07, 28.07.2021
Bardzo lubię odwiedzać urzędy pocztowe nie tylko w Wałczu, lecz również w innych miastach. Obecnie praktycznie można tam kupić niemal wszystko. Od książek i poradników, poprzez gazety - najczęściej tabloidy - po kosmetyki, czy inne artykuły. Obok wydania encyklik Jana Pawła II leży tygodnik „Nie” Jerzego Urbana. Dalibóg iście diabelskie sąsiedztwo. Za to kolejki do okienek - przy pięciu często tylko jedno jest czynne - są tasiemcowe, co znacznie wzmaga irytację interesantów.
REKLAMA
10
18:26, 09.07.2021
Ostatnia, absolutoryjna sesja wałeckiej Rady Miasta po raz kolejny pokazała, że większość radnych bardziej rajcuje gonienie króliczka, czyli notoryczne krytykowanie poczynań burmistrza niż złapanie zwierzęcia z rodziny zającowatych.
4
17:32, 28.04.2021
Już wiadomo, że podczas przedterminowych wyborów na burmistrza Tuczna będzie rywalizować ze sobą 4 kandydatów. Zweryfikowano podpisy poparcia i okazało się, że jeden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby 150 parafek i nie będzie mógł wziąć udziału w elekcji. Panowie Piotr Pierzyński, Wojciech Narel, Krzysztof Mikołajczyk i Dariusz Kityński o najważniejszy fotel w gminie walczyć będą 13 czerwca.
1
21:18, 02.03.2021
Ostatnio nie za bardzo muszę się wysilać, aby znaleźć temat na felieton. Wystarczy posłuchać co mówią niektórzy radni, a czasami poczytać, co pisze ich progenitura. Hitem minionego tygodnia okazała się ostra szarża, jaką wykonał Zdzisław Ryder podczas sesji Rady Miasta na kierownictwo Wałeckiego Centrum Kultury oraz riposta na Facebooku dyrektora tej placówki.
1
18:14, 01.03.2021
Ostatnio w internecie ogromną popularnością cieszy się wywiad, jaki lokalny dziennikarz przeprowadził z prezesem Wodociągów Kieleckich. Na każde pytanie o przyczynę awarii pan prezes niezmiennie odpowiadał, że jego firma „w sposób wzorcowy usuwa awarie i jest w tej materii w czołówce krajowej, a nawet światowej i liczba awarii z roku na rok maleje”.
2
08:56, 06.02.2021
Matematyka, to wspaniała nauka. Dostarcza narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania
REKLAMA
5
09:34, 22.01.2021
Chciałabym serdecznie podziękować posłance klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Jadwidze Emilewicz, która oczywiście tego nie przeczyta, za to, że dzięki niej mogłam z moją rodziną skorzystać z zimowego wypoczynku. Do tej pory stosowałam się do wprowadzonych przez pisowski rząd obostrzeń, chociaż w większości przypadków dostrzegałam ich bezsens, brak logiki, kompletne oderwanie od rzeczywistości, a nawet niekonstytucyjność. Przestrzegałam ich w końcu nie dla siebie, ale dla innych. Żeby nikogo nie narażać, żeby nie mieć nikogo na sumieniu, żeby być w porządku w stosunku do innych.
14:22, 15.01.2021
Już kiedyś pisałem, że jesteśmy jak ta siedząca w powoli podgrzewanej wodzie żaba, która zbyt późno orientuje się, że płyn staje się zbyt gorący i nie można już z niego wyskoczyć. Rządzący powoli, lecz sukcesywnie i konsekwentnie odbierają nam wolność, a kolejnym tego przykładem jest projekt ustawy, jaki ma trafić pod obrady Sejmu. Wprowadza ona zmiany dotyczące postępowania w sprawie wykroczeń i zakłada, że zniesiona zostanie możliwość odmowy przyjęcia mandatu.
1
14:20, 15.01.2021
Chyba jak wszyscy wierzyłam, że nowy rok będzie lepszy. Niestety bardzo szybko dotarła do nas wiadomość, że zmarł były burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć. Dwa dni później podobna tragedia zdarzyła się w naszej rodzinie. Trudno wyobrazić sobie gorszy początek roku…
12:12, 05.01.2021
Przyznajcie się, ile razy przejechaliście się obwodnicą? Ja od otwarcia zrobiłam to już jakieś 34567 razy, chociaż bardzo nie lubię używać samochodu wtedy, kiedy to nie jest absolutnie konieczne. Postanowiłam zrobić wyjątek, bo chwila jest wyjątkowa.
1
12:10, 05.01.2021
Koledzy z redakcji bardzo prosili, żebym przed świętami odrobinę złagodniała, przestała pastwić się nad Bezprawiem i Niesprawiedliwością, bo krzywdę sami sobie potrafią wyrządzić największą i że wystarczy ich cytować, ale że mam ich jednak nie cytować, bo wiadomo - święta - i żebym wyjątkowo napisała o czymś przyjemniejszym.
REKLAMA