Zamknij
REKLAMA
11:43, 30.01.2023
Wspaniała wiadomość obiegła ostatnio Polskę, bo dzieci które często są uzależnione od smartfonów, mediów społecznościowych, gier komputerowych i niebieskiego światła, otrzymają od rządu ... laptopy.
11:33, 21.12.2022
Nie jestem fanatykiem piłkarskim, ale takie wydarzenie jak mistrzostwa świata w piłce nożnej ogląda niemal każdy. Piękny finał i wygrywa drużyna, którą obstawiałem od samego początku, szczególnie widząc jak oni rozgromili naszą reprezentację. W finale zagrali najlepsi, którzy poradzili sobie z Polską drużyną. W sumie tak ironicznie obserwując i dedukując, że w półfinałach skoro Francja i Argentyna wysoko wygrywała ze swoimi rywalami, a wyniki były zbliżone do tych, co z naszymi piłkarzami, to oznacza, że szansa na brąz byłaby, gdyby nie ci Francuzi w 1/8 finału :-) Patrząc na boisko, na którym poruszała się drużyna z Francji można było pomyśleć, czy występuje przed nami przypadkiem zespół z Afryki? Kolonizacja ma swoje plony. Ale zaraz, zaraz. To jest przecież sposób na zwycięstwo w kolejnych mistrzostwach świata w piłce nożnej i jest jeszcze czas dla Polski, aby się porządnie przygotować.
11:19, 21.12.2022
Dla tych którzy na nie czekają rzeczywiście idą i to dużymi krokami. Niedawno w wielu miejscach Polski zrobiło się śnieżnie wiec wzrosła nadzieja, że będą białe czyli ładne. Kryzys energetyczny pewnie sprawi, że miłośnicy iluminacji a szczególnie obwieszania własnych domów świecącymi lampkami zawieszą ich trochę mniej, to wielu zasmuci ale naszej planecie wyjdzie na dobre. Dzieci z pewnością nie mogą doczekać się prezentów, ale nie zapominajmy, że tuż obok nas za ścianą także w święta może dochodzić do tragedii, dzieci mogą być bite, maltretowane, nie rzadko poddane przemocy seksualnej bo kochany wujaszek zachodzi do sypialni bratanicy wcale nie po to aby zaśpiewać jej kolędę. Tradycja...musi być. Choinka, najlepiej żywa bo pachnąca, a na niej dużo ozdób. Wiecie co, kiedy przed świetami widzę tłumy na stoiskach z choinkowymi świecidełkami zawsze zastanawiam się, co kupujący zrobili z bombkami i łańcuchami, z zeszłego roku ? Wyrzucili na śmietnik bo przecież chyba nie wszystkie się potłukły ? Może ktoś powie, że o marnotrawstwie, przy okazji świat nie wypada mówić...a ja powiem, że wręcz należy, kupujemy wszystkiego za dużo, żywności szczególnie i wyrzucamy ją na potęgę ! Wierzący, których w naszym kraju ponoć tak dużo powinni pomyśleć, że grzeszą a myślący racjonalnie skarcić swoją bezmyślność.
11
21:45, 06.11.2022
A bardziej może mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Wszystko, co jest amerykańskie wydaje się lepsze, Takie "Amerykańskie", musi być wypasione, na bogato, nowoczesne, zajebiste. Jednak jest w tym jakaś przewrotność, bo moje spostrzeżenia są inne i jakoś trudno mi wzbudzić do nich podziw i respect. Absurdalne stwierdzenie na temat „American Dreams” zamienił bym na „American Dread”, bo nie wiadomo, czego można się spodziewać po niespójnych działaniach polityków wybieranych przez ten naród, przepełniony manipulacją i traktowaniem zwykłych ludzi jak mięso gorszego gatunku.
1
09:58, 04.11.2022
Jedna podróż to więcej niż 10 książek… Podróże radują…mnie na pewno, choć nie takie jak moja ostatnia, kiedy przez remonty pomyliłam dworce w Warszawie i przez to jechałam do Koszalina 17 i pół godziny, bo od 16.30 do 9.30 następnego dnia, z przymusowym noclegiem, pobudką o 5 rano i jeszcze 2 przesiadkami w tym do autobusu, bo przez pewien czas miedzy Słupskiem, a Koszalinem funkcjonuje komunikacja zastępcza.
9
09:34, 13.10.2022
Kiedy byłam dziennikarką, a byłam nią wiele lat...i do głowy mi nie przychodziło, że kiedykolwiek będę polityczką w 1998 roku przygotowałam relację filmową z 8 dniowej promocji polskiej kultury, nauki i myśli politycznej odbywającej się w Berlinie.
3
15:40, 12.10.2022
Przyszedł czas wyczekiwany przez wielu Polaków. zaczyna się piękna polska jesień, kolorowe liście, zbiory owoców na które czekano całe lato, dbając o każdą łodygę i liść. a wkrótce będzie biała zima. Być może będziemy mogli lepić bałwany – niestety obawiam się, że większość z tych bałwanków będzie miała wygląd polityków, którzy obiecują tak wiele, mimo że do wyborów jeszcze troszkę zostało nam czasu. No cóż, w końcu to specjaliści od obiecanek. A trening czyni mistrzem. Przynajmniej będzie można rozładować emocję rzucając śnieżkami, bo te persony są nietykalne. Lepszy sort.
11:12, 22.09.2022
- Ze sprawy Wągier obecny rząd polski powinien wyciągnąć lekcję i skończyć tę przepychankę z Unią Europejską i Komisją Europejską w kwestiach praworządności - stwierdził we wtorek Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy, komentując niedzielną zapowiedź KE zamrożenia wypłat Węgrom 65 proc. puli środków wspólnotowych w ramach Funduszu Spójności w związku z uznaniem tego kraju za niepraworządny i w którym szerzy się korupcja. - Nie tylko w kontekście Krajowego Planu Odbudowy, ale także należnych nam środków z funduszy strukturalnych. Gdyby ten mechanizm hipotetycznie także w odniesieniu do nas miał być zastosowany, w grę wchodzą nieporównywalnie większe sumy. Nie jak w przypadku Węgier 7,5 mld euro, ale już dziesiątki miliardów euro.
09:42, 22.09.2022
Odpowiedzialne za ochronę środowiska instytucje powinny w końcu pracować tak, by łatwo było znaleźć truciciela rzeki - mówią Małgorzata Prokop-Paczkowska i europoseł Bogusław Liberadzki z Lewicy. Zachodniopomorscy parlamentarzyści Lewicy przedstawili we wtorek swoje uwagi dotyczące katastrofy ekologicznej na Odrze. Europoseł Liberadzki podzielił się doświadczeniami z Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Prokop-Paczkowska z Sejmu polskiego.
4
14:59, 03.08.2022
Czasami zastanawiam się na czym polega dzisiaj ekologia. Chyba prawdziwa tutaj staje się teza, że "kiedyś wszystko było bardziej proste". Dziś politycy, urzędnicy potrafią zmienić coś co funkcjonuje, na bezradny biurokratyczny twór,  który nie służy nikomu. Przykładem może być ostatnie zdarzenie mojego kolegi, który podczas inwestycji u klienta miał wyciąć spróchniałe drzewa, aby poprawić infrastrukturę, zadbać o wizerunek miejsca,  poprawić, upiększyć, a przy okazji przy inwestycji zorganizować ładny park przy firmie, aby było więcej zieleni.
1
21:31, 24.02.2022
Mam tę przyjemność, że obracam się często wśród osób, które prowadzą swoje biznesy. Jeszcze prowadzą ...  bo nie wiem, co będzie w niedługim czasie, Patrzę na to z przerażeniem i mocno współczuję tym, co są pod ścianą. jeśli za gaz muszą płacić 400% więcej, a dopiero co zainwestowali w urządzenia, które wykorzystują to źródło. skoro za prąd będą wkrótce płacić 100% więcej, a ich produkcja jest energochłonna. 
20:06, 06.02.2022
Akcja tytułowego dramatu obyczajowego z 1971 roku w reżyserii Petera Bogdanovicha rozgrywa się 20 lat wcześniej w małym teksańskim miasteczku. Nikt z absolwentów miejscowej szkoły, kto poważnie myśli o przyszłości, tu nie zostanie. Miasteczko obumiera, a symbolem tego procesu jest zamknięcie kina, wokół którego toczyło się życie mieszkańców.
11:05, 31.01.2022
Im więcej Unii tym więcej Polski To był wymowny początek, choć niektórzy uznali, że prowokacyjny. Nowy rząd niemiecki, ustami nowego socjaldemokratycznego kanclerza Olafa Scholza ogłosił, że jego celem jest m.in. stwarzanie warunków dla pogłębiania procesów federalizacji państw Unii Europejskiej.
11:50, 14.09.2021
- Siłą UE są cele, zasady, prawo i procedury. Z tego punktu widzenia nie ma mowy o nadzwyczajnym przyspieszeniu. Jest natomiast mowa o wzroście poziomu kategoryczności Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, odnosząc się do sprawy nałożenie kar finansowych na Polskę.
1
14:07, 28.07.2021
Bardzo lubię odwiedzać urzędy pocztowe nie tylko w Wałczu, lecz również w innych miastach. Obecnie praktycznie można tam kupić niemal wszystko. Od książek i poradników, poprzez gazety - najczęściej tabloidy - po kosmetyki, czy inne artykuły. Obok wydania encyklik Jana Pawła II leży tygodnik „Nie” Jerzego Urbana. Dalibóg iście diabelskie sąsiedztwo. Za to kolejki do okienek - przy pięciu często tylko jedno jest czynne - są tasiemcowe, co znacznie wzmaga irytację interesantów.