Zamknij
REKLAMA
14:22, 15.01.2021
Już kiedyś pisałem, że jesteśmy jak ta siedząca w powoli podgrzewanej wodzie żaba, która zbyt późno orientuje się, że płyn staje się zbyt gorący i nie można już z niego wyskoczyć. Rządzący powoli, lecz sukcesywnie i konsekwentnie odbierają nam wolność, a kolejnym tego przykładem jest projekt ustawy, jaki ma trafić pod obrady Sejmu. Wprowadza ona zmiany dotyczące postępowania w sprawie wykroczeń i zakłada, że zniesiona zostanie możliwość odmowy przyjęcia mandatu.
14:20, 15.01.2021
Chyba jak wszyscy wierzyłam, że nowy rok będzie lepszy. Niestety bardzo szybko dotarła do nas wiadomość, że zmarł były burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć. Dwa dni później podobna tragedia zdarzyła się w naszej rodzinie. Trudno wyobrazić sobie gorszy początek roku…
12:12, 05.01.2021
Przyznajcie się, ile razy przejechaliście się obwodnicą? Ja od otwarcia zrobiłam to już jakieś 34567 razy, chociaż bardzo nie lubię używać samochodu wtedy, kiedy to nie jest absolutnie konieczne. Postanowiłam zrobić wyjątek, bo chwila jest wyjątkowa.
1
12:10, 05.01.2021
Koledzy z redakcji bardzo prosili, żebym przed świętami odrobinę złagodniała, przestała pastwić się nad Bezprawiem i Niesprawiedliwością, bo krzywdę sami sobie potrafią wyrządzić największą i że wystarczy ich cytować, ale że mam ich jednak nie cytować, bo wiadomo - święta - i żebym wyjątkowo napisała o czymś przyjemniejszym.
6
09:36, 16.11.2020
Po kilku wakacyjnych tygodniach względnego spokoju, kiedy czasami można było zapomnieć o pandemii cholernego koronawirusa, uspokajani przez premiera Morawieckiego („Nie ma się czego bać, bo na szczęście cała ta choroba została zwalczona…”) wracamy do rzeczywistości.
4
14:36, 09.11.2020
Rozpoczynam felieton cytatem Maksymiliana Robespierre, który przyszedł mi na myśl po obejrzeniu konferencji prasowej przedstawicielek Strajku Kobiet. Miałam do wyboru jeszcze cytat z Kilerów 2 „I w pi... i wylądował”. Ten pierwszy wydał mi się poważniejszy, choć tak naprawdę ten drugi oddaje istotę rzeczy.
5
10:45, 02.11.2020
Ponieważ stan mojego zdrowia nie pozwala na uczestniczenie w „czarnych spacerach”, postanowiłem chociaż wypowiedzieć się w dwóch sprawach, które ostatnio mocno bulwersują nasze społeczeństwo. Chodzi o zaostrzenie prawa do aborcji oraz zwiększenie obostrzeń związanych z pandemią.
10:43, 02.11.2020
Po czwartkowym orzeczeniu „Trybunału Konstytucyjnego” jest we mnie wciąż tyle emocji, że nie wiem od czego zacząć.
6
10:00, 16.10.2020
Kiedy piszę ten felieton, czekam na teleporadę i myślę sobie, że właściwie to jestem zadowolona z takiej formy kontaktu z lekarzem. Nie muszę tracić połowy dnia na dojazd do Szczecina, żeby poznać wyniki moich badań i dowiedzieć się, co mogę zrobić, żeby nie dostać raka albo żeby wykryć go w takim stadium, żeby zdążyć go zabić, zanim on zabije mnie.
7
12:42, 08.10.2020
Jakość społecznej dyskusji, jaką obecnie obserwuje się nie tylko w ogólnopolskich mediach, lecz również na poziomie lokalnym, coraz częściej osiąga miarę rynsztoka. Adwersarze atakują się z agresją wściekłych psów, lecz najczęściej te ataki są personalne i nic merytorycznego do dyskusji nie wnoszą.
2
13:56, 01.10.2020
Dostaliśmy kolejny list na temat turystyki. Tym razem pan Stanisław Mordas próbuje mnie przekonać, że się mylę, że miasto ma turystyczny potencjał, że jestem jednostronna, że są ludzie, którzy uprawiają turystykę konną czy wodną, na której się nie znam i że Wałcz jest wprost stworzony do oddawania się tym pasjom.
4
11:15, 24.09.2020
Często robię zakupy i z coraz większym przerażeniem patrzę, jak w zawrotnym tempie rosną ceny różnych produktów pierwszej potrzeby. Wielu ludzi zdążyło się już przyzwyczaić do rozmaitych programów z plusem proponowanych przez obecną władzę. Niewiele z nich wynikło, obietnice kolejnych tak spowszedniały, że praktycznie nikt nie przyjmuje już ich poważnie. Za to podwyżka cen niemal wszystkich artykułów jest faktem i wyraźnie bije nas po kieszeni.
11:50, 18.09.2020
Po raz kolejny na sesji Rady Miejskiej w kontekście kampanii promocyjnej, jaką miasto Wałcz prowadziło w Warszawie, padły słowa o konieczności wykorzystania potencjału turystycznego miasta. Jakiego - u licha - potencjału?
2
09:55, 10.09.2020
Obserwując ostatnią sesją Rady Miasta i słuchając dyskusji można było odnieść wrażenie, że miasto jest bardzo źle zarządzane. Większość radnych kwestionowała niemal wszystko, co robi kierownictwo ratusza. Radni uważają, że działania burmistrza i jego urzędników zmierzają w złym kierunku.
1
10:33, 04.09.2020
Przynajmniej kilka razy dziennie i w redakcji, i prywatnie znajomi i nieznajomi nagabują nas, żebyśmy koniecznie napisali tekst o tym, że pandemii nie ma, wirusy i bakterie nie istnieją i żebyśmy wzięli dowolnego lekarza, który wszystko Czytelnikom wytłumaczy. Byle anonimowo, bo pod nazwiskiem to nie. Ja jestem bardzo cierpliwa, ale do czasu i któraś taka prośba doprowadziła mnie już do szału.