Zamknij
REKLAMA
11:12, 22.09.2022
- Ze sprawy Wągier obecny rząd polski powinien wyciągnąć lekcję i skończyć tę przepychankę z Unią Europejską i Komisją Europejską w kwestiach praworządności - stwierdził we wtorek Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy, komentując niedzielną zapowiedź KE zamrożenia wypłat Węgrom 65 proc. puli środków wspólnotowych w ramach Funduszu Spójności w związku z uznaniem tego kraju za niepraworządny i w którym szerzy się korupcja. - Nie tylko w kontekście Krajowego Planu Odbudowy, ale także należnych nam środków z funduszy strukturalnych. Gdyby ten mechanizm hipotetycznie także w odniesieniu do nas miał być zastosowany, w grę wchodzą nieporównywalnie większe sumy. Nie jak w przypadku Węgier 7,5 mld euro, ale już dziesiątki miliardów euro.
09:42, 22.09.2022
Odpowiedzialne za ochronę środowiska instytucje powinny w końcu pracować tak, by łatwo było znaleźć truciciela rzeki - mówią Małgorzata Prokop-Paczkowska i europoseł Bogusław Liberadzki z Lewicy. Zachodniopomorscy parlamentarzyści Lewicy przedstawili we wtorek swoje uwagi dotyczące katastrofy ekologicznej na Odrze. Europoseł Liberadzki podzielił się doświadczeniami z Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Prokop-Paczkowska z Sejmu polskiego.
3
14:59, 03.08.2022
Czasami zastanawiam się na czym polega dzisiaj ekologia. Chyba prawdziwa tutaj staje się teza, że "kiedyś wszystko było bardziej proste". Dziś politycy, urzędnicy potrafią zmienić coś co funkcjonuje, na bezradny biurokratyczny twór,  który nie służy nikomu. Przykładem może być ostatnie zdarzenie mojego kolegi, który podczas inwestycji u klienta miał wyciąć spróchniałe drzewa, aby poprawić infrastrukturę, zadbać o wizerunek miejsca,  poprawić, upiększyć, a przy okazji przy inwestycji zorganizować ładny park przy firmie, aby było więcej zieleni.
1
21:31, 24.02.2022
Mam tę przyjemność, że obracam się często wśród osób, które prowadzą swoje biznesy. Jeszcze prowadzą ...  bo nie wiem, co będzie w niedługim czasie, Patrzę na to z przerażeniem i mocno współczuję tym, co są pod ścianą. jeśli za gaz muszą płacić 400% więcej, a dopiero co zainwestowali w urządzenia, które wykorzystują to źródło. skoro za prąd będą wkrótce płacić 100% więcej, a ich produkcja jest energochłonna. 
20:06, 06.02.2022
Akcja tytułowego dramatu obyczajowego z 1971 roku w reżyserii Petera Bogdanovicha rozgrywa się 20 lat wcześniej w małym teksańskim miasteczku. Nikt z absolwentów miejscowej szkoły, kto poważnie myśli o przyszłości, tu nie zostanie. Miasteczko obumiera, a symbolem tego procesu jest zamknięcie kina, wokół którego toczyło się życie mieszkańców.
11:05, 31.01.2022
Im więcej Unii tym więcej Polski To był wymowny początek, choć niektórzy uznali, że prowokacyjny. Nowy rząd niemiecki, ustami nowego socjaldemokratycznego kanclerza Olafa Scholza ogłosił, że jego celem jest m.in. stwarzanie warunków dla pogłębiania procesów federalizacji państw Unii Europejskiej.
11:50, 14.09.2021
- Siłą UE są cele, zasady, prawo i procedury. Z tego punktu widzenia nie ma mowy o nadzwyczajnym przyspieszeniu. Jest natomiast mowa o wzroście poziomu kategoryczności Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, odnosząc się do sprawy nałożenie kar finansowych na Polskę.
1
14:07, 28.07.2021
Bardzo lubię odwiedzać urzędy pocztowe nie tylko w Wałczu, lecz również w innych miastach. Obecnie praktycznie można tam kupić niemal wszystko. Od książek i poradników, poprzez gazety - najczęściej tabloidy - po kosmetyki, czy inne artykuły. Obok wydania encyklik Jana Pawła II leży tygodnik „Nie” Jerzego Urbana. Dalibóg iście diabelskie sąsiedztwo. Za to kolejki do okienek - przy pięciu często tylko jedno jest czynne - są tasiemcowe, co znacznie wzmaga irytację interesantów.
10
18:26, 09.07.2021
Ostatnia, absolutoryjna sesja wałeckiej Rady Miasta po raz kolejny pokazała, że większość radnych bardziej rajcuje gonienie króliczka, czyli notoryczne krytykowanie poczynań burmistrza niż złapanie zwierzęcia z rodziny zającowatych.
4
17:32, 28.04.2021
Już wiadomo, że podczas przedterminowych wyborów na burmistrza Tuczna będzie rywalizować ze sobą 4 kandydatów. Zweryfikowano podpisy poparcia i okazało się, że jeden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby 150 parafek i nie będzie mógł wziąć udziału w elekcji. Panowie Piotr Pierzyński, Wojciech Narel, Krzysztof Mikołajczyk i Dariusz Kityński o najważniejszy fotel w gminie walczyć będą 13 czerwca.
1
21:18, 02.03.2021
Ostatnio nie za bardzo muszę się wysilać, aby znaleźć temat na felieton. Wystarczy posłuchać co mówią niektórzy radni, a czasami poczytać, co pisze ich progenitura. Hitem minionego tygodnia okazała się ostra szarża, jaką wykonał Zdzisław Ryder podczas sesji Rady Miasta na kierownictwo Wałeckiego Centrum Kultury oraz riposta na Facebooku dyrektora tej placówki.
1
18:14, 01.03.2021
Ostatnio w internecie ogromną popularnością cieszy się wywiad, jaki lokalny dziennikarz przeprowadził z prezesem Wodociągów Kieleckich. Na każde pytanie o przyczynę awarii pan prezes niezmiennie odpowiadał, że jego firma „w sposób wzorcowy usuwa awarie i jest w tej materii w czołówce krajowej, a nawet światowej i liczba awarii z roku na rok maleje”.
2
08:56, 06.02.2021
Matematyka, to wspaniała nauka. Dostarcza narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania
5
09:34, 22.01.2021
Chciałabym serdecznie podziękować posłance klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Jadwidze Emilewicz, która oczywiście tego nie przeczyta, za to, że dzięki niej mogłam z moją rodziną skorzystać z zimowego wypoczynku. Do tej pory stosowałam się do wprowadzonych przez pisowski rząd obostrzeń, chociaż w większości przypadków dostrzegałam ich bezsens, brak logiki, kompletne oderwanie od rzeczywistości, a nawet niekonstytucyjność. Przestrzegałam ich w końcu nie dla siebie, ale dla innych. Żeby nikogo nie narażać, żeby nie mieć nikogo na sumieniu, żeby być w porządku w stosunku do innych.
14:22, 15.01.2021
Już kiedyś pisałem, że jesteśmy jak ta siedząca w powoli podgrzewanej wodzie żaba, która zbyt późno orientuje się, że płyn staje się zbyt gorący i nie można już z niego wyskoczyć. Rządzący powoli, lecz sukcesywnie i konsekwentnie odbierają nam wolność, a kolejnym tego przykładem jest projekt ustawy, jaki ma trafić pod obrady Sejmu. Wprowadza ona zmiany dotyczące postępowania w sprawie wykroczeń i zakłada, że zniesiona zostanie możliwość odmowy przyjęcia mandatu.