Zamknij
REKLAMA

ARiMR odkupi chryzantemy

11:37, 04.11.2020 | mk
Skomentuj
REKLAMA

Agencja Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa ma odkupić chryzantemy, których nie udało się sprzedać w okolicach Dnia Wszystkich Świętych z powodu zamkniętych cmentarzy. Jak czytamy w rozporządzeniu, ARiMR ma je odkupić po 3 zł za kwiaty cięte i 20 zł za doniczkowe.

W akcję pomocy producentom i handlarzom włączyli się samorządowcy. Na przykład gmina Mirosławiec odkupiła z gospodarstwa leżącego na terenie tej gminy 400 chryzantem po 5 zł za sztukę.

Burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski czekał na rozporządzenie, w którym zostały zawarte szczegółowe zasady pomocy państwa dla przedsiębiorców.

- Przeprowadziliśmy kilka wstępnych rozmów z handlującymi chryzantemami w Wałczu, nie chcę zdradzać szczegółów rozmów, bo nie była to oficjalna droga, ale ostatecznie wydaje się, że cena za jaką kwiaty odkupi agencja będzie dla przedsiębiorców bardziej korzystna niż to, czego mogli oczekiwać w przypadku ich sprzedaży gminie - tłumaczy. - My korzystając z zapisów rozporządzenia wystąpimy do agencji z wnioskiem o przekazanie odkupionych w ten sposób kwiatów, które wykorzystamy do upiększenia miasta oraz udekorowania mogił na cmentarzu wojskowym. Sprzedawcom również do końca tygodnia nieodpłatnie przedłużyliśmy czas, kiedy mogą handlować przy cmentarzach, a w sobotę oraz niedzielę dodatkowo na wałeckim ryneczku oraz placu Wolności. Uruchomiliśmy także dodatkowe kursy autobusów na cmentarze. Zachęcamy również mieszkańców do kupowania kwiatów od lokalnych dostawców.

Burmistrz Mirosławca P. Pawlik nie wie, czy ARiMR odda gminie pieniądze za odkupione kwiaty.

- Nie myślimy o tym. Chcieliśmy przede wszystkim pomóc naszemu przedsiębiorcy, który został poszkodowany przez wprowadzone w ostatniej chwili obostrzenia - podkreśla burmistrz. - Co ważne, w akcję włączyli się mieszkańcy całej gminy i producent sprzedał wszystkie kwiaty. Te, które odkupiliśmy, już cieszą oczy mieszkańców Mirosławca i wszystkich wiosek.

ARiMR w Mirosławcu przyjmuje już pierwsze wnioski.

- Do tej pory złożono dwa pisemne wnioski. Jeden dotyczy kwiatów ciętych, drugi w doniczkach - mówi kierownik biura powiatowego ARiMR w Mirosławcu Bartosz Zasada. - Szacuję, że może wpłynąć do nas w sumie do dziesięciu wniosków. Otrzymaliśmy na razie dużo telefonów z pytaniami. Odbiorem kwiatów są już zainteresowane wałeckie instytucje. Kontaktowali się z nami m.in. pracownicy Wałeckiego Centrum Kultury oraz dwóch stowarzyszeń. Podejrzewam, że będzie więcej podmiotów, które chcą odebrać kwiaty od ogrodników. Zachęcam, żeby nie czekali na ostatnią chwilę.

Fot. Pixabay

(mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

SuperSuper

16 7

Dzieki Pisowi, ARMIR przynajmniej miasto bedzie ukwiecone chociaż jesienią i sprzedający nie stracą. Przez całe lato trudno było odróżnic czy to gazon na kwiaty czy kubeł na smieci. No cóż "gospodarka" UM z hasłem Wałcz warto Zwracać 13:40, 04.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

matimati

3 3

tak, do tego kubła 17:34, 04.11.2020


observerobserver

5 2

Dzięki PISowi chryzantemy zostaną tylko odkupione za nasze podatki. Nikt nie wie co dalej z nimi będzie, może wylądują w ogródkach prominentów PISowskich. Poza tym to że sprzedawcy chryzantem mają takie problemy to przypadkiem nie DZIĘKI PIS??? 12:10, 05.11.2020


HgHg

6 1

Burmistrz Mirosławca chyba chciał być świętszy od papieża i tak pomógł przedsiębiorcy że ten na tym interesie to raczej stracił a nie zyskał. Cóż czasami jak to mówią "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" 20:16, 04.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prozak Prozak

8 7

Dlaczego odkupuje to jakiś państwowy burdel ? Czy oni to wykupują z prywatnych pieniędzy ? Czy jak zwykle "złożymy się" ? Kaczor i reszta tej złodziejskiej bandy powinni to kupić z własnych ukradzionych wcześniej pieniędzy . 21:54, 04.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AsjaAsja

4 4

Przecież od zawsze płaciłeś państwu pieniądze, tylko nikt nigdy nic nie dostawał. Teraz, jak komuś coś dadzą, to krzyk i lament. Zwykła ludzka (polska) zawiść. Obrzydliwe... 16:31, 06.11.2020


ProzakProzak

0 0

Asja
Żeby ta popisowska hołota mogła cokolwiek komuś dać , to musi najpierw wszystkim zabrać , oni nie wypracowują żadnych pieniędzy , może poza intratnymi kontraktami dla swoich , w zamian za coś więcej niż poklepanie po pleckach .
Obrzydliwa jest dla ciebie moja zawiść , której nie ma .
Nie jest za to dla ciebie obrzydliwe skur...syń.skie traktowanie ludzi poprzez wprowadzenie zakazu , który :
- zamiast rozładować ruch na cmentarzach na 3 dni to spiętrzył go do późnych godzin wieczornych w piątek
- naraził branżę kwiatową na straty (ale dla ciebie to nic , można robić takie kretyńskie akcje , najwyżej się potulnie złożymy) tak cię nauczono , nikt za to nie odpowiada . W poniedziałek w całym kraju markety były otwarte i ruch był tam zwyczajny a przecież jeszcze dzień wcześniej nie można się było gromadzić i to na wolnym powietrzu cmentarzy , jest tu logika ? Pani/Panie zniesmaczona/zniesmaczony ?
- naraził handlarzy zniczy na straty
- po raz kolejny wk..rwił ludzi i wrogo nastawił do PISu , przypadek ? Czemu PIS tak jawnie się podkłada ?

Mamy do czynienia z tym samym skretynieniem co u PEŁOwiaków , którzy potrafili uzasadnić największy *%#)!& byle tylko nie przyznać , że ta ich postkomusza partyjka zrobiła coś nie tak . PISownicy widzę macie tę samą odchyłkę . Dwie zwaśnione drużyny z tej samej strony barykady . Wami to można być zniesmaczonym , że dajecie się r..chać przez 30 lat , w ten sam sposób , nie nudzi się wam ? Wytrzyjcie te ryje umazane w białej czekoladzie z orzełka pana biegającego po krzesłach , upuśćcie jadu w legionach rozmodlonych świętych "młodzianków" wpatrzonych w światło skradzionego Księżyca , przestańcie wreszcie niszczyć ten kraj swoimi *%#)!& pomysłami , bo taka zabawa może mieć fatalny koniec . STOP eksperymentom na żywej tkance , wykształcona hołoto .
Wasz wierny na zawsze faszysta . 20:55, 06.11.2020


cook-iscook-is

7 2

Prozak masz rację, następnym razem gdy PIS-iory coś zrobią co będzie kosztowało obywateli grube miliony a nie ich bezpośrednio, to zastanowią się dłużej 12:15, 05.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

7 1

Najlepsze Święta dla handlarzy. Kwiaty wyprzedane 08:57, 06.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%